Potrącił i uciekł z miejsca wypadku

0
690

Potrącił pieszego i nie udzielając pomocy odjechał z miejsca. W wyniku bezpośrednio podjętych czynności, poszukiwany kierowca został zatrzymany przez dzielnicowego z Gaworzyc na terenie woj. lubuskiego.

 

Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Chwilę wcześniej wjechał swoim autem w płot prywatnej posesji. Już usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 1 grudnia br., przed godz. 20.00  na ul. Głogowskiej w Przemkowie. Jak wstępnie ustalili policjanci mężczyzna citroenem potrącił 48-letniego pieszego, który przechodził przez jezdnię. Następnie nie udzielając pomocy odjechał z miejsca wypadku. Poszkodowanego z ciężkimi obrażeniami przewieziono do szpitala.

Funkcjonariusze oprócz czynności na miejscu zdarzenia, rozpoczęli również poszukiwanie uciekiniera. Mężczyzna, jeszcze tego samego wieczoru, został zatrzymany przez dzielnicowego z Gaworzyc i trafił do policyjnego aresztu.

Został “namierzony” przez policjanta na terenie woj. lubuskiego, chwilę po tym jak wjechał swoim autem w płot prywatnej posesji. Jak się okazało był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało około pół promila. Trafił do policyjnego aresztu, a 3 grudnia br., na wniosek Policji, decyzją głogowskiego sądu, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

Poprzedni artykułKonkurs na świąteczną kartkę
Następny artykułOdpowie za kradzież portfela i pieniędzy z bankomatu