Cztery nowe bloki na Polkowicach Dolnych

0
1612
Mat.pras.: UG Polkowice

Cztery nowe bloki mieszkalne powstaną na terenie Polkowic Dolnych. Budowa ruszy już w marcu.

W nowopowstałych blokach będzie prawie 100 mieszkań. Prace budowlane ruszają pełną parą już w marcu, a ich koniec przewidziany jest na grudzień 2019 roku.

Połowa z tych mieszkań to mieszkania komunalne, przeznaczone dla mieszkańców, oczekujących na liście mieszkaniowej. Druga połowa to mieszkania w systemie tbs, których najemcami będą osoby z listy do przydziału mieszkań czynszowych. Wysokość czynszu ustalono na 10,45 zł za m2.

– Mieszkania będą różnej wielkości – od dwupokojowych o powierzchni 39-50 m2, po mieszkania największe – czteropokojowe, które będą miały powierzchnię około 70m2. Wszystkie będą dostępne dla osób niepełnosprawnych, a jedno w bloku będzie przystosowane do zamieszkania w nim osoby niepełnoprawnej. W tych będą specjalne łazienki, z których będzie mogła korzystać osoba niepełnosprawna Wszystkie mieszkania będą wykonane „pod klucz”.– mówi Paweł Ruciński, dyrektor do spraw inwestycji w Polkowickim Towarzystwie Budownictwa Społecznego.

Mieszkania będą wyposażone w indywidualnie sterowane piece gazowe. Będą też wykonane w technologii tradycyjnej, czyli będą mieć murowane ściany oraz betonowe stropy, a także spełniać wszystkie normy z zakresie energooszczędności.

[UG Polkowice]

Poprzedni artykuł„Swojacy” z Radwanic z wygraną
Następny artykułNowy aparat RTG