Zostań pilotem

0
748
Fot. AZM wLubinie

Bezpłatne szkolenia z teorii dla tych co chcą latać. Zajęcia prowadzi Aeroklub Zagłębia Miedziowego w Lubinie…

Od 50-ciu lat szkolą pilotów samolotowych i szybowcowych

Rozpoczynają się szkolenia teoretyczne i praktyczne dla kandydatów na pilotów szybowcowych i samolotowych. Droga do latania otwarta jest już dla tych, którzy ukończyli 14 rok życia. Zajęcia teoretyczne prowadzone w weekendy są bezpłatne

Na Dolnym Śląsku jest kilka lotnisk aeroklubowych, ale jedno z nich zasługuje na szczególną uwagę. To lotnisko w Lubinie należące do Aeroklubu Zagłębia Miedziowego. Lotnisko to posiada asfaltowy pas o długości 1000 metrów oraz infrastrukturę umożliwiająca lądowanie samolotów zarówno w dzień jak i w nocy. Oprócz tego lotnisko posiada dwa pasy trawiaste głównie wykorzystywane do szkolenia i treningu pilotów szybowcowych.

W tym roku Aeroklub Zagłębia Miedziowego obchodzi 50-lecie swojego istnienia. Przez 50 lat swojej działalności AZM wyszkolił wielu znakomitych pilotów samolotowych i szybowcowych oraz modelarzy, którzy zdobywali najwyższe laury w zawodach krajowych i międzynarodowych. Wielu z nich powiązało swoją pasję lotniczą z wykonywanym zawodem zasilając kadry zarówno sił powietrznych naszego kraju jak i linii lotniczych rodzimych i zagranicznych. Wielu z nich nadal pozostaje czynnymi członkami AZM, pilotami i instruktorami przesiadając się czasami z wysokomanewrowych samolotów wojskowych czy liniowych samolotów pasażerskich do…szybowców. Na pytanie dlaczego czas wolny też spędzają w powietrzu – odpowiadają – to pasja i miłość na całe życie.

Co roku Aeroklub Zagłębia Miedziowego organizuje szkolenie teoretyczne i praktyczne dla kandydatów na pilotów szybowcowych i samolotowych. Zmiana przepisów dotyczących wymagań zdrowotnych oraz wiekowych otworzyła do lotnictwa drogę osobom, które ukończyły 14 rok życia oraz tym, którzy chcieliby zrealizować swoje marzenia z lat młodzieńczych. Od kilku lat uczestnictwo w zimowym szkoleniu teoretycznym odbywającym się w weekendy jest nieodpłatne. Zatem nie tylko kandydaci na pilotów mogą brać udział w zajęciach, ale również ci, którzy chcieliby dowiedzieć się o tym, co muszą wiedzieć piloci za nim zasiądą za sterami statków powietrznych oraz ci, którzy po prostu chcieliby posłuchać wykładów o tym jak latają szybowce i samoloty, jakie przepisy regulują ruch lotniczy, jak jest zorganizowana przestrzeń powietrzna czy jakie są zasady prowadzenia korespondencji radiowej w lotnictwie.

W tym roku zimowe szkolenie teoretyczne rozpocznie się spotkaniem organizacyjnym w sobotę 3 lutego 2018 roku o godzinie 9:00 w sali szkoleniowej Aeroklubu Zagłębia Miedziowego na lotnisku Lubin przy ulicy Spacerowej 9.

Każdy chętny może przyjść i dowiedz się jak zostać pilotem. Na pytania można uzyskać również odpowiedź mejlem: azm@eplu.eu, lub skorzystać z formularza kontaktowego na stronie Aeroklubu Zagłębia Miedziowego pod adresem www.eplu.eu/kontakt.html. Można tez zadzwonić: +48 501 647 857.

Fot. AZM wLubinie
Fot. AZM wLubinie
Fot. AZM wLubinie
Poprzedni artykułNowy aparat RTG
Następny artykułKGHM zabezpiecza przyszłe kadry