Nie daj się oszukać- policyjna akcja wśród seniorów

0
697
Zdjęcie ilustrujące: KPP Polkowice

Dzielnicowi z Polkowic włączyli się w akcję informacyjną, organizowaną przez Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych z okazji Światowego Dnia Chorego. Akcja polegała na rozmowie z osobami starszymi o zagrożeniach ze strony oszustów.

W trosce o bezpieczeństwo seniorów dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach w udali się do Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. Podczas akcji informacyjnej zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Chorego funkcjonariusze rozmawiali z osobami starszymi o metodach, jakie stosują przestępcy, aby oszukać osoby samotne i starsze. W ramach akcji przekazywali także ulotki zawierające informacje na temat działania oszustów.

Ponadto dzielnicowi przekazywali uczestnikom swoje dane kontaktowe, przy tym przypominając o funkcjonowaniu aplikacji “Moja Komenda” oraz zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policja w ostatnim czasie zwraca większą uwagę na oszustów, którzy wyłudzają od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. W większości przypadków, sprawcy tego typu oszustw są zatrzymywani dzięki pomocy ludzi, którzy mają świadomość tego, że mogą zostać oszukani. Wciąż jednak gros seniorów ulega manipulacji oszustów i nieświadomie pozbawiają się oszczędności całego życia.

 

 

Poprzedni artykuł23-latek wpadł z narkotykami
Następny artykułWyróżnienie dla Kurka na Gali Mistrzów Sportu
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651