Inauguracja roku akademickiego z Tomaszem Karolakiem

0
719
Foto: UG Polkowice/ Konrad Kaptur

Młodzi słuchacze Uniwersytetu Dziecięcego Uczelni Jana Wyżykowskiego rozpoczęli drugi rok nauki. Pierwszy wykład zatytułowany “Jak odkryć swój talent i jak go rozwijać” w nowym roku akademickim wygłosił znany aktor, Tomasz Karolak. On też dokonał pierwszego wpisu do indeksów.

 -Zajęcia są bardzo fajne. Wiele się dowiadujemy, a najlepsze są te eksperymenty. Super, że będziemy mogli chodzić na zajęcia także w tym roku – mówią młodzi polkowiczanie. Wykład inauguracyjny wygłosił Tomasz Karolak, aktor teatralny, telewizyjny i filmowy.Mówił o tym jak odkryć swój talent i go rozwijać.  Aktor dokonał także pierwszych wpisów do indeksów studentów Uniwersytetu Dziecięcego.

-Zainteresowanie zajęciami w ramach Uniwersytetu Dziecięcego jest bardzo duże. Tak było w tamtym roku, gdy uruchamialiśmy ten cykl zajęć i tak było też tym razem. Dowodem na to jest fakt, że rekrutacja trwała trzy minuty. Tak duże zainteresowanie świadczy o tym, że jest potrzeba tego rodzaju zajęć.  W ramach uniwersytetu dziecięcego dzieci ze szczególnymi zainteresowaniami mogą realizować swoje pasje. Dążymy do wyławiania talentów – mówi Włodzimierz Olszewski, rektor UJW.

Uniwersytet Dziecięcy działa przy UJW od ubiegłego roku. Jest finansowany z budżetu gminy Polkowice. W roku 2018 na ten cel przeznaczono 160 tysięcy złotych. Łącznie zrzesza około 100 osób.

 Źródło: UG Polkowice                                                                            

 

Poprzedni artykułRondo w Polkowicach Dolnych
Następny artykułSprzedali kradziony złom i wpadli przez ślady kół
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651