Kontrolują busy i pojazdy ciężarowe

0
785
Zdjęcie ilustrujące: KPP Polkowice

Policjanci polkowickiej drogówki w dniu dzisiejszym uczestniczą w działaniach Truck & Bus. Ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach powiatu polkowickiego zwłaszcza, w kontekście busów i pojazdów ciężarowych.

Działania Truck & Bus, to jedne z działań realizowanych przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach na terenie powiatu polkowickiego, których celem jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych, a także eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonaniem transportu drogowego osób i rzeczy.

Funkcjonariusze kontrolując w szczególności kierowców samochodów ciężarowych, autobusów oraz busów, będą zwracać szczególną uwagę na sposób i rodzaj przewożonego towaru oraz czy kierowcy nie przewożą pasażerów ponad stan dopuszczalny dla danego pojazdu.

Jak zawsze podczas prowadzonych działań będą kontrolowane dokumenty uprawniające do kierowania oraz wykonywania zawodu kierowcy, czas pracy oraz stan trzeźwości. Mundurowi dużą uwagę będą przywiązywali, również do sprawdzenia dokumentów pojazdu oraz jego stanu technicznego. Konsekwencji mogą spodziewać się także kierowcy jadący z nadmierną prędkością, bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, bądź łamiący inne przepisy ruchu drogowego.

źródło KPP Polkowice

Poprzedni artykułSprzedali kradziony złom i wpadli przez ślady kół
Następny artykułPorozmawiajmy o bezpieczeństwie – debata