Nowe rondo w Polkowicach

0
815
Foto: UG Polkowice

Rozpoczęły się prace na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego, Legnickiej, Małej i Ogrodowej. Polkowicki magistrat zapowiada realizację kolejnej inwestycji.

W ramach inwestycji  gmina planuje wybudować rondo, ścieżki rowerowe i ciągi  piesze. Ścieżki będą mieć nawierzchnię bitumiczną w kolorze czerwonym. Zostanie również przebudowana nawierzchnia ulicy Legnickiej oraz skrzyżowanie Legnickiej z Kopalnianą.
Na ulicy Legnickiej zostanie także zwiększona zatoka autobusowa, a przy budynkach mieszkalnych przy ul. Kopalnianej  wybudowany będzie chodnik.

Plac budowy został przekazany wykonawcy jeszcze 30 stycznia. Prace mają potrwać cztery miesiące licząc od tej daty.

-Podstawowym celem prac jest poprawa poziomu bezpieczeństwa na drodze, zarówno kierujących pojazdami jak i pieszych. Obecnie nie jest z tym najlepiej. Po zakończeniu prac ten stan ulegnie zmianie. Ważne jest także zwiększenie funkcjonalności jezdni oraz dwóch skrzyżowań. Dzięki wybudowaniu ronda skomunikujemy drogą dwukierunkową Stare Miasto z ulicami Dąbrowskiego i Ogrodową–informuje na oficjalnej stronie gminy Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic. 

Nie wiadomo jednak kogo ma na myśli Burmistrz, mówiąc „my”, bowiem pod gminną inwestycją, na swoim profilu FB, podpisuje się Stowarzyszenie „Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic”. Pozostaje więc pytanie, czy chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców, czy zbliżającą się kampanię wyborczą. 

                                                

Poprzedni artykułPorozmawiajmy o bezpieczeństwie – debata
Następny artykułBezpłatne badania cytologiczne dla Polkowiczanek
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651