Sprzedali kradziony złom i wpadli przez ślady kół

0
836

Czujność dzielnicowego i kierownika Posterunku Policji z Przemkowa doprowadziła do zatrzymania dwóch mieszkańców gminy Przemków, którzy są podejrzani o kradzież złomu z byłego zakładu metalurgicznego.

Mężczyźni skradzione dwuteowniki i płyty żeliwne o wartości blisko 1000 złotych sprzedali w jednym z przemkowskich skupów złomu.

Funkcjonariusze z Przemkowa zauważyli ślady kół od wózka, które prowadziły do pobliskiego skupu złomu. Policjanci podążyli śladami pozostawionymi na piaszczystym podłożu, a na ich końcu zastali dwóch znanych im mężczyzn, którzy właśnie sprzedali pochodzący z kradzieży złom. 37 i 35-latek w rozmowie z funkcjonariuszami przyznali, że sprzedane przed chwilą dwuteowniki i płyty żeliwne nie były ich własnością.

Zatrzymani byli już karani za podobne przestępstwa. Ponadto policjanci udowodnili jednemu z mężczyzn dokonanie kradzieży z włamaniem do jednej z przemkowskich piwnic, skąd pod koniec grudnia zeszłego roku zostały skradzione elektronarzędzia.

Teraz podejrzani ponownie odpowiedzą przed sądem. Za kradzież zgodnie z przepisami kodeksu karnego grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a za kradzież z włamaniem można trafić do zakładu karnego nawet na 10 lat.

źródło: KPP Polkowice

Poprzedni artykułInauguracja roku akademickiego z Tomaszem Karolakiem
Następny artykułKontrolują busy i pojazdy ciężarowe