Polkowiczanki wiedzą jak się bronić (FILM)

0
985
Fot. KPP Polkowice

I bezpłatny kurs samoobrony dla pań odbył się w Polkowicach. Szkoleniem zajęli się policjanci. Z programu mającego poprawiać bezpieczeństwo kobiet, skorzystało ponad 30 pań.

Ponad 30 kobiet wzięło udział wzięło udział w kursie samoobrony. Wylany pot na sali gimnastycznej, satysfakcja z uczestnictwa i większe poczucie bezpieczeństwa.Panie uczyły się, jak uwalniać z chwytów, wykręcać ręce, uderzać w worek treningowy oraz używać do samoobrony przedmiotów codziennego użytku. 

Fot. KPP Polkowice

-Jestem bardzo zadowolona z zajęć. Instruktorzy są profesjonalni i widać, że praca jest ich pasją. Bardzo chętnie wybiorę się na kolejne ćwiczenia, jeśli będą organizowane- mówi Sylwia, uczestniczka zajęć. –W Polkowicach możemy się czuć bezpiecznie na ulicach, ale wiadomo- żadna dodatkowa wiedza nie zaszkodzi. Mam dwie córki w wieku nastoletnim i chętnie poślę je na taki kurs samoobrony. My, kobiety musimy wiedzieć, jak się bronić- dodaje.

Komenda Powiatowa Policji w Polkowicach po raz pierwszy zorganizowała kurs samoobrony dla pań. Mieszkanki powiatu polkowickiego mogły uczyć się samoobrony pod okiem policjantów z pionów prewencji i kryminalnego polkowickiej policji.

 

 

Poprzedni artykułTajniki giełdy na UJW
Następny artykułInauguracja z wysokiego „C”
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651