Inauguracja z wysokiego „C”

0
941
KS Polkowice

W meczu inauguracyjnym rundy wiosennej piłkarze KGHM ZANAM Polkowice rozbili Unię Turza Śląska 6:0. Łupem bramkowym podzielili się: Wojciech Konefał, Wojciech Galas, Michał Bednarski oraz Damian Primel.

Podopieczni trenera Enkeleida Dobi wyszli na murawę głodni zwycięstw i już po kwadransie prowadzili 3:0. W 10 min. wynik spotkania otworzył Arkadiusz Lalko kierując piłkę do własnej bramki. Chwilę później na 2:0 dla miejscowych podwyższył Wojciech Konefał. Kolejnego gola dołożył z rzutu karnego Michał Bednarski. Kanonadę strzelecką w pierwszej połowie zakończył Wojciech Galas. Do przerwy zielono-czarni prowadzili 4:0.

Po zmianie stron przyjezdni byli już tylko tłem dla piłkarzy KGHM ZANAM Polkowice. W 51 min. Wojciech Konefał po rzucie rożnym głową umieścił futbolówkę w bramce Marcina Musioła. Wynik spotkania ustalił w 73 min. strzałem z rzutu karnego golkiper zielono-czarnych Damian Primel. W Polkowicach miejscowy KGHM ZANAM rozgromił Unię Turza Śląska 6:0.

KGHM ZANAM Polkowice – Unia Turza Śląska 6:0 (4:0)

Bramki: Arkadiusz Lalko 10 (sam), Wojciech Konefał 12, 51, Michał Bednarski 15 (k), Wojciech Galas 23, Damian Primel 75 (k)

KGHM ZANAM Polkowice: Primel (75 Furtak)– Magdziak, Kowalski-Haberek, Konefał, Galas, Radziemski, Bancewicz (80 Surożyński), Bednarski (66 Kobiela), Azikiewicz, Ostrowski (34 Nowacki), Fryzowicz

Unia Turza Śląska: Musioł – Suchecki, Kuczok, Lalko, Zarychta, D. Pawlusiński, Glenc, Gładkowski, Musiolik, D. Pawlusiński, Hanzel (64Polak).

Po meczu powiedzieli

Józef Dankowski, trener Unia Turza Śląska

wynik jest komentarzem.

Enkeleid Dobi, trener KGHM ZANAM Polkowice

to bardzo dobry początek rundy ale najważniejsze jest żeby to kontynuować. To czego nam brakowało to równowaga. Dzisiaj w trudnych warunkach stadionowych, bo boisko było grząskie pokazaliśmy się z jak najlepszej strony. To bardzo pozytywne. Cieszą nas trzy punkty i to, że jest zero z tyłu. Drużyna zaczyna grać bardzo dobrze i defensywa, która do tej pory była delikatnym mankamentem dzisiaj stanęła na wysokości zadania. Pokazaliśmy koncentrację i determinację. Pomimo prowadzenia dwa zero, trzy zero graliśmy dalej do przodu. Gratuluję chłopakom zwycięstwa. Teraz trzeba to kontynuować.

 

 

Poprzedni artykułPolkowiczanki wiedzą jak się bronić (FILM)
Następny artykułTrampkarze na podium w Zakopanem