Atak zimy- mamy pierwszy drogowy bilans [AKTUALIZACJA]

0
1986
Foto: FB/112 Polkowice Ratownictwo Powiatu Polkowickiego

W całym regionie sypnęło śniegiem, warunki na drogach są fatalne. Instytut meteorologii wydał wczoraj ostrzeżenie i wcale nie zapowiada się, by wiosna do nas zawitała szybko. Wiedzą o tym doskonale służby mundurowe, które mają ręce pełne roboty.

IMGW wydał ostrzeżenie aż dla dziewięciu województw. Wprowadzono ostrzeżenie I stopnia, m.in. dla całego województwa dolnośląskiego. Sytuacja na drogach jeszcze do godziny 21 wyglądała fatalnie.

W okolicach Gaworzyc na krajowej 3, w wyniku zdarzenia z udziałem pojazdu ciężarowego  ranna została jedna osoba.  Wszystko przez ciężarówkę, która w  wyniku poślizgu przewróciła się na bok blokując częściowo drogę. Na miejsce przybyli strażacy z OSP Kłobuczyn, OSP Gaworzyce oraz JRG Polkowice i policja. 

Podobnie na drodze między Chocianowcem a Trzebnicami (gm. Chocianów). Kierowca stracił panowanie nad autem i dachował. Poszkodowana została jedna osoba. Na szczęście nic groźnego nie stało się kierowcy. W akcji uczestniczyły jednostki JGR Polkowice, OSP Chocianów, OSP Trzebnice. Utrudnienia w ruchu nie trwały długo, jednak dużo gorsze warunki panowały serwisówce S3 Polkowice – Potoczek. Tam ciężarówki nie mogły podjechać pod wzniesienia, co powodowało gigantyczne korki z obu stron.

Natomiast na drodze w kierunku Jaczowa (pow. Głogowski) samochód wpadł do rowu. Jedna osoba została lekko ranna. Na miejsce zdarzenia przybyły jednostki JRG Głogów, OSP Jaczów oraz ZRM i patrol policji. Podobna sytuacja na wysokości stacji paliw Lotos- za Polkowicami, gdzie również wyciągano pojazd z rowu.

W Polkowicach przy ul. Kolejowej pojazd uderzył w przydrożne drzewo. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

W całym regionie doszło w ciągu doby do kilkunastu zdarzeń drogowych. W okolicach Radwanic na drodze krajowej 12 przewrócił się ciągnik siodłowy z naczepą. Kierującemu pojazdem udzielona została fachowa  pomoc medyczna. Na miejscu pracują strażacy. 

Całkowicie zablokowana jest także A4. Na miejscu działają służby z legnickich jednostek ratowniczych oraz Chojnowa, Jawora i Złotoryi. 

Według synoptyków ujemne temperatury będą się utrzymywać jeszcze kilka dni.

Poprzedni artykułOsobowość Roku 2017- znamy wyniki. Wśród laureatów są polkowiczanie!
Następny artykułCCC Polkowice gromi na własnym parkiecie
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651