Na podwójnym gazie w Chocianowie

0
721

Prawie 2,5 promila alkoholu we krwi miał kierowca, który po pijanemu zdecydował się wsiąść za kierownicę swojego samochodu. 37-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w  Polkowicach.

37-letni kierowca Hondy wykazał się wielką nieodpowiedzialnością. Mieszkaniec gminy Chocianów kierował swoim samochodem mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz nawet 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Jednocześnie policja apeluje o rozwagę i przypomina, że w razie wątpliwości co do swojego stanu, istnieje możliwość zbadania się alkomatem.

-Każdy, kto ma wątpliwość, czy może prowadzić samochód i będzie odczuwał potrzebę zbadania swojego stanu trzeźwości, zanim usiądzie za kierownicą samochodu, może przyjść do Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach i się przebadać- dodaje Przemysław Rybikowski, Oficer Prasowy KPP w Polkowicach.

 

Poprzedni artykułPocisk do granatnika RPG i amunicja w polkowickiej piwnicy [FILM]
Następny artykułZespół Szkół w Chocianowie zaprasza do siebie
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651