Zespół Szkół w Chocianowie zaprasza do siebie

0
2585

Kształcą na kierunku mechatronika, obsługi turystycznej i logistyki. Posiadają nowoczesny sprzęt, profesjonalne doradztwo zawodowe, a ich absolwenci znajdują zatrudnienie u największych partnerów, tj.  Volkswagen, czy Sitech.  O tym, dlaczego warto się kształcić w Zespole Szkół w Chocianowie, opowiadali dzisiaj uczniowie i nauczyciele podczas Dnia Otwartych Drzwi połączonych z Targami pracy.

Uczniowie wszystkich kierunków kształcenia zaprezentowali swoje umiejętności młodszym kolegom i koleżankom, zachęcając jednocześnie do kształcenia w ich szkole.

-Wydaje mi się, że do wyboru naszej szkoły nie musimy przekonywać długo. Wystarczy tutaj przyjść i przekonać się na własnej skórze, jaka panuje atmosfera. Dużym plusem są tutaj klasy patronackie, w których praktyki i kształcenie ukierunkowane są pod konkretny zakład, w którym współpracujemy. W naszej szkole jest to Volksawagen,Sanden czy Sitech- zachwala uczeń Igor Kasperski.

Praktyczną naukę zawodu zachwalają nauczyciele placówki.

-Rynek pracy bywa bezwzględny w stosunku do młodego człowieka. Ogromnym plusem naszej szkoły jest to, że w zasadzie każdy nasz absolwent znajduje pracę- mówi Joanna Knutelska, nauczycielka przedmiotów logistycznych w ZS w Chocianowie. –Nasz szkoła od niedawna korzysta także z programu „Praktycznie to umiem, dzięki któremu uczniowie z każdego kierunku, będą mogli podnosić swoje kwalifikacje przez kursy zawodowe- dodaje Knutelska.

Przykładowo, uczniowie obsługi turystycznej będą mieć możliwość zrobienia kursu baristy, barmana, czy też animatora czasu wolnego.  Dla uczniów pozostałych dwóch kierunków, jest to np. kurs obsługi wózków widłowych, magazyniera, czy też zarządzania flotą samochodową.

Zespół Szkół w Chocianowie jest w trakcie realizacji czterech projektów unijnych, które dotyczą doposażenia pracowni obsługi turystycznej, logistyki i mechatronicznej. Pierwsze efekty będzie można zobaczyć jeszcze w tym roku.

Poprzedni artykułNa podwójnym gazie w Chocianowie
Następny artykułZłote chłopaki z Sierpolu
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651