Złote chłopaki z Sierpolu

0
1104
Fot. mat.pras.

W Krakowie odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Firm i Zakładów Pracy. Wzięło w nich udział 39 zespołów, a zwyciężyła drużyna KGHM Polkowice-Sieroszowice. – Prowadzić taki zespół to wielka przyjemność. Są wspaniali – mówi nam trener mistrzów.

Mistrzostwa trwały trzy dni – od 9 do 11 marca. W pierwszy dniu walczono w grupach kwalifikacyjnych. – Wygraliśmy trzy mecze i zanotowaliśmy jeden remis. To dało nam pierwsze miejsce w grupie i awans do dalszej fazy rozgrywek, gdzie czekali kolejni mocni rywale – mówi nam trener Adrian Wilczyk.
Drugiego dnia zawodnikom Sierpolu przyszło rozegrać pięć meczów i aby awansować do wielkiego finału musieli wygrać wszystkie. Podopieczni trenera Wilczyka dokonali tej sztuki. Pokonali wszystkich rywali i tym samym zapewnili sobie prawo gry w wielkim finale, w którym zmierzyli się z Amcorek Łódx. Mecz był pasjonującym widowiskiem. Jeszcze minutę przed końcem podopieczni trenera Wilczyka przegrywali 1:3. Nasza drużyna pokazała prawdziwy charakter i serce do walki. W ciągu 60 sekund zdołali doprowadzić do wyrównania. Gole strzelili Dawid Biały i Paweł Niemasz i o tym, która z drużyn wzniesie w górę puchar za zwycięstwo miały zdecydować rzuty karne, w których podopieczni trenera Wilczyka okazali się lepsi.
– Chłopaki pokazali niesamowitą wolę walki. Wielki szacunek dla nich za to, co zrobili. Pracować z taką drużyna to wielki zaszczyt i powód do dumy – skomentował trener Sierpolu.
Skład zespołu: Maciej Sambor, Jakub Pisarski, Andrzej Hebda, Grzegorz Walaszkiewicz, Dawid Biały, Paweł Hołówko, Marcin Niemasz, Paweł Niemasz, Patryk Niemasz, Mateusz Małucki.
Trener: Adrian Wilczyk.

 

Inf: Gmina Polkowice

 

Poprzedni artykułZespół Szkół w Chocianowie zaprasza do siebie
Następny artykułRemont dróg i utrudnienia w ruchu w Polkowicach