Remont dróg i utrudnienia w ruchu w Polkowicach

0
1973
Foto: UG Polkowice

Trwają prace związane z budową nowego ronda na skrzyżowaniu ulic Legnickiej, Dąbrowskiego, Małej i Ogrodowej w Polkowicach. Są utrudnienia w ruchu. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

-W związku z tym obowiązują objazdy wynikające z tego, że zamknięty dla ruchu jest odcinek ulicy Kopalnianej w okolicach skrzyżowania z ulicą Legnicką. To powoduje, że nie dojedziemy do świateł na skrzyżowaniu ulicy Kopalnianej z drogą krajową nr 3 od strony miasta- informuje Konrad Kaptur, rzecznik prasowy Urzędu Gminy w Polkowicach. -Objazd został poprowadzony ulicami Ogrodową, Hubala oraz Wojska Polskiego. Nowa organizacja ruchu została zatwierdzona przez starostwo powiatowe i będzie obowiązywała do końca kwietnia, kiedy to ma się zakończyć się pierwszy etap inwestycji- dodaje.

Cała inwestycja została podzielona na siedem etapów. O kolejnych zmianach w organizacji ruchu, informować mają kierowców znaki drogowe.

To jednak nie koniec utrudnień w mieście. Jednocześnie ruszyła przebudowa ul. Wojska Polskiego. Tutaj prace podzielone zostały na cztery etapy, a pierwszy z nich dotyczy odcinka drogi o długości 370 m, rozpoczynającego się na wysokości ul. Walki Młodych aż do powstających budynków socjalnych przy ul. Wojska Polskiego. Prace na tym odcinku mają potrwać do końca kwietnia.

Jak wyjaśnia rzecznik, wybór tego odcinka podyktowany koniecznością zminimalizowania utrudnień komunikacyjnych związanych z przebudową skrzyżowania ul. Dąbrowskiego, Legnickiej i Małej. 

W związku z prowadzonymi robotami na terenie miasta zainstalowano oznakowanie informujące o zmianach w organizacji ruchu drogowego.

 

Poprzedni artykułZłote chłopaki z Sierpolu
Następny artykułWyciągnęli dwóch poszkodowanych z płonącej hali
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651