II tura w Polkowicach – czy jesienią W. Wabika czeka wyprowadzka z Ratusza?

7
4427

Drastycznie spada poparcie dla Wiesława Wabika, a w Polkowicach szykuje się druga tura wyborów. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez TVRegionalna. Wyniki cieszą opozycję, tym bardziej, że suma ich rezultatów nie pozostawia złudzeń – czeka nas ciekawa jesień.

Pierwszy wyborczy sondaż mówi wiele, a pierwsze miejsce włodarza miasta zdaje się być tylko pyrrusowym zwycięstwem. Analizując wyborcze wyniki szefa gminy widoczny jest jednoznaczny trend spadający. W 2010 roku cieszył się on rekordowym poparciem 76%. Po pierwszej kadencji w roku 2014 ledwie przekroczył 50%. W marcowym sondażu 37,44% polkowiczan chce, aby ten pozostał na swoim stanowisku.

Sondaż TVRegionalna potwierdza już nie tylko spadek popularności kandydata ugrupowania rządzącego Polkowicami. To przede wszystkim ocena pracy i sposobu zarządzania miastem przez niego i jego ludzi. Mieszkańcy zamiast propagandy sukcesu woleliby gospodarza, który rzeczywiście zajmuje się rozwiązaniem ich problemów.

 16,12% popracia dla Bogusława Godlewskiego (na zdjęciu) oraz 10,23% dla Łukasza Puźnieckiego to bardzo dobry wynik.

Nie dziwi wynik kolejnego kandydata, który pomimo braku większej aktywności politycznej uzyskuje poparcie w wysokości 24,78%. Głównie dzięki szyldowi PiS-u.

W grze o fotel burmistrza znalazło się natomiast dwóch kandydatów z nowego ruchu miejskiego Lepsze Polkowice. Sumując ich głosy, kolejno Bogusław Godlewski 16,12% i Łukasz Puźniecki 10,23%, kandydat Lepszych może liczyć na poparcie rzędu 26,35%. To bardzo dobry wynik, zwłaszcza w przeddzień kampanii wyborczej.

Wynik wicestarosty Kamila Ciupaka (11,43%) należy traktować raczej w kategorii ciekawostki, gdyż od lat wiadomo, że w kręgu jego zainteresowań leży stanowisko starosty, a nie burmistrza.

Sondaż pokazuje, że walka o fotel burmistrza w Polkowicach odbędzie się w II turze, a przy obecnych nastrojach jej wynik może przynieść przesilenie i zmianę władz miasta. Opozycji pozostaje zatem przedstawienie dobrego planu na rozwój miasta, mobilizacja niezdecydowanych i rozczarowanych wyborców ugrupowania rządzącego. W ugrupowaniu rządzącym, które obecnie mocno zabiega o elektorat PiS-u już dawno powinna nastąpić refleksja nad zmianą kandydata, bo obecny nie rokuje już tak łatwej wygranej. Pomimo ćwierć wieku rządzenia, ekipa kierująca miastem nie wykreowała jednak alternatywy dla obecnego burmistrza.

– Jesteśmy w połowie drogi do podjęcia decyzji, czy kandydatem na burmistrza Polkowic będzie Bogdan Godlewski, czy Łukasz Puźniecki. Niebawem podejmiemy decyzję i przedstawimy ją mieszkańcom, wraz z kompleksowym programem na lepszy rozwój Polkowic – poinformował Sławomir Tarnowski, radny Rady Powiatu w Polkowicach i członek Zarządu stowarzyszenia Lepsze Polkowice.

Sondaż przeprowadzono na początku marca 2018 r. na grupie 733 osób w Polkowicach, metodą bezpośredniego wywiadu kwestionariuszowego.

 

Poprzedni artykułPowybijał koledze wszystkie szyby w samochodzie
Następny artykułBędą mieć nową drogę w Radwanicach
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

7 KOMENTARZE

  1. Co to za sondaż? Gdzie najpoważniejsi i czyści kandydaci: BEATA CHACZKO albo Piotr Budzeń? Godlewski nie ma szans, bo to prawie to samo co “PdMP” tylko inną perfumom się pryska. Puźniecki to (PO) wielki wyznawca swojego autorytetu : Bronisława BUL Komorowskiego i sługa Króla Europy – DONALDA TUSKA. Więc Łukasz prosimy ;do budy…

  2. za ten PARK betonowy koło kina i zniszczenie PARKU na osiedlu sienkiewicza gdzie ludzie mieli zielono i cisze, to musi być zmiana, ktoś musi za to wylecieć!!!

  3. Wabik ładny? I go kochamy? Kto?
    A w komisji wyborczej nr 13 w Suchej Górnej na listę wyborców wpisano w gminie Polkowice człowieka
    który zmarł w 2005 r. czyli 13 lat temu. Czyżby feralna 13-stka?

Comments are closed.