Powybijał koledze wszystkie szyby w samochodzie

0
948

Chocianowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o wybicie szyb w samochodzie na jednej z ulic w Chocianowie. Oskarżony tłumaczył się policjantom, że pokłócił się ze swoim kolegą.

Mężczyźni najpierw się pokłócili i poszarpali, później jeden z nich zadzwonił na policję i zgłosił zawiadomienie o uszkodzeniu auta. 

Na miejsce zdarzenia zostali skierowani chocianowscy policjanci. Jak się okazało zgłaszający i wskazany przez niego sprawca, kilka godzin wcześniej pokłócili się i doszło pomiędzy nimi do rękoczynów. Podczas kłótni mężczyzn  padły groźby pozbawienia życia i zdrowia, a także uszkodzenia pojazdu zgłaszającego.

Policjanci na podstawie zebranych informacji zatrzymali podejrzewanego w tej sprawie mężczyznę. 32-letni mieszkaniec Chocianowa był znany mundurowym, gdyż był już karany za podobne przestępstwa.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów znieważenia oraz kierowania gróźb karalnych wobec pokrzywdzonego, a także uszkodzenia mienia. Sąd Rejonowy w Lubinie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Znieważenie jest zagrożone karą grzywny lub ograniczenia wolności. Za kierowanie gróźb karalnych sprawca może trafić do zakładu karnego na 2 lata, a za uszkodzenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Poprzedni artykułWyciągnęli dwóch poszkodowanych z płonącej hali
Następny artykułII tura w Polkowicach – czy jesienią W. Wabika czeka wyprowadzka z Ratusza?
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651