Kierowco! Od jutra utrudnienia w ruchu w Polkowicach Dolnych

0
2025

Trwają prace związane z budową ul. Liliowej w Polkowicach, która połączy ul. Chocianowską z ul. Przemkowską. W ramach inwestycji przebudowane zostanie skrzyżowanie Fabrycznej z Chocianowską. Powstanie tam rondo.

Polkowicki magistrat planuje od jutra zamknąć skrzyżowania Fabrycznej z Chocianowską, gdzie obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Do Chocianowa trasa prowadzić będzie od świateł na skrzyżowaniu Ogrodowej z drogą krajową nr 3 ulicą Przemkowską, natomiast osoby dojeżdżające do LSSE i dalej do Chocianowa będą jeździć małą obwodnicą Polkowic od świateł przy Lidlu w kierunku Sobina, a następnie rondem do LSSE. 

Nowe rondo powstanie w miejscu zjazdu w kierunku polkowickiej podstrefy Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

-To skrzyżowanie to newralgiczny punkt w Polkowicach Dolnych. Codziennie przejeżdżają tamtędy tysiące ludzi do pracy. Tuż przed rozpoczęciem kolejnych zmian w zakładach LSSE oraz po ich zakończeniu tworzą się tam długie korki. Dlatego, po analizie ruchu w tym rejonie, uwzględniając wnioski mieszkańców zdecydowano, że skrzyżowanie o ruchu okrężnym to rozwiązanie, które znacząco poprawi płynność przejazdu- informuje Konrad Kaptur, rzecznik Urzędu Gminy Polkowice.

Koszt inwestycji wyniesie 1,7 mln zł. Prace w tym miejscu mają potrwać do czerwca.

 

Poprzedni artykułZniszczył kamery w Polkowicach [FOTO, FILM]
Następny artykułIle kosztują szkolenia wiceburmistrza?
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651