Miała 3 promile i …kierowała

0
783

Policjanci z Polkowic zatrzymali w miniony weekend pijaną kobietę, która kierowała samochodem. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jej organizmie. Wcześniej kierująca spowodowała kolizję, wymuszając na skrzyżowaniu pierwszeństwo przejazdu rowerzyście.

W sobotę kilka minut po godzinie 12.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach został powiadomiony o zdarzeniu drogowym u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Sucharskiego w Polkowicach. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia.

Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 31-latka kierująca fiatem wjeżdżając na skrzyżowanie o ruchu okrężnym wymusiła pierwszeństwo przejazdu znajdującemu się na rondzie rowerzyście.

Funkcjonariusze w rozmowie z kobietą wyczuli woń alkoholu, a następnie sprawdzili zawartość alkoholu w jej organizmie. Rezultat okazał się imponujący. Na alkomacie wyświetlił się wynik przewyższający 3 promile. – Kobieta natychmiast straciła prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Może jej grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz nawet 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, z KPP Polkowice.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozsądek. Piłeś – nie jedź! – to hasło, do którego powinny stosować się wszyscy kierowcy.

Poprzedni artykułRzeczywisty stan gminnych finansów
Następny artykułDługa przerwa w …KGHM