Znalazły plecak w restauracji z pokaźną sumą i przekazały policjantom

0
721
Foto: KPP Polkowice

Znalazły plecak z cenną zawartością w restauracji i zawiadomiły od razu policjantów. Taką postawą wykazały się dwie pracownice polkowickiej restauracji, kiedy po wyjściu klientów, zauważyły, że po skończonym posiłku zostawili swoje rzeczy. Wzorową postawę docenił Starostwa Powiatu Polkowickiego i Komendant Powiatowy Policji w Polkowicach.

Dzięki uczciwości pracownic jednej z polkowickich restauracji prawowici właściciele odzyskali zgubiony plecak, w którym znajdowała się gotówka, karty płatnicze i dokumenty. Rzeczy należały do obywateli Izraela, którzy bez nich nie byliby w stanie kontynuować dalszej podróży. Wzorową postawę docenił Starostwa Powiatu Polkowickiego i Komendant Powiatowy Policji w Polkowicach.

Uroczyste spotkanie odbyło się w restauracji, w której na co dzień pracują wyróżnione kobiety.

Komendant Powiatowy Policji w Polkowicach gratulował wyróżnionym Paniom wzorowej postawy podkreślając ich uczciwość i stwierdzając, że zachowanie Pań Karoliny i Sandry powinno stanowić wzór dla wszystkich, którzy znaleźliby się w podobnej sytuacji.

– Taki czyn świadczy o wsparciu jakie obywatele mieszkający i pracujący w Polkowicach niosą miejscowym policjantom w codziennej służbie i jest świadectwem dobrej współpracy pomiędzy społeczeństwem, a funkcjonariuszami policji – podkreślił podinsp. Waldemar Cichocki.

W odnalezionym plecaku była gotówka w kwocie przewyższającej 1000 euro, karty bankomatowe i dokumenty. Dzięki szybkiej reakcji personelu restauracji, już kilkanaście minut później z pomocą policji, odnalezione przedmioty wróciły do prawowitych właścicieli.

 

 

 

 

Poprzedni artykułFatalny wtorek na polkowickich drogach
Następny artykułSklepowy złodziej odpowie przed sądem
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651