Groził swojej rodzinie

1
2038
Foto: KPP Polkowice

Znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną, za co grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności. 76- letni Polkowiczanin został zatrzymany za kierowania gróźb karalnych, znęcanie się psychiczne i fizyczne nad rodziną oraz uszkodzenia mienia.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który dobijał się do drzwi jednego z polkowickich mieszkań za pomocą łomu. Funkcjonariusze, po sprawdzeniu okolic miejsca interwencji zatrzymali opisanego w zgłoszeniu mężczyznę, który zdążył już odejść z miejsca zdarzenia. Sprawca miał przy sobie łom.

Foto: KPP Polkowice

-Jak się okazało mężczyzna przy pomocy tego narzędzia chciał się dostać do mieszkania, w którym przebywała jego żona wraz z pozostałymi członkami rodziny. Zatrzymany uderzając w drzwi, groził pozbawieniem życia i zdrowia osobom przebywającym w mieszkaniu, do którego chciał się dostać- wyjaśnia st. sierż. Przemysław Rybikowski, pełniący obowiązki oficera prasowego KPP w Polkowicach.- Zebrane przez polkowickich policjantów dowody pozwolił na przedstawienie 76-latkowi zarzutów znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną, kierowania gróźb karalnych wobec niej oraz

Foto: KPP Polkowice

pozostałych członków rodziny, a także zniszczenia mienia- dodaje.

Prokuratura Rejonowa w Lubinie po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zdecydowała o zastosowaniu wobec podejrzanego środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych. Mężczyźnie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie policja przypomina, że problem przemocy domowej jest wciąż tajemnicą wielu polskich rodzin. Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – sytuacja może się powtórzyć.

 

Poprzedni artykułSzczepienia za darmo
Następny artykułPolkowiczanie na tropach historii
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

1 KOMENTARZ

Comments are closed.