Szczepienia za darmo

0
1080
Zdjęcie poglądowe

Ministerstwo Zdrowia zachęca rodziców, by zaszczepili swoje dzieci przeciwko pneumokokom. Szczepienia przeznaczone są dla dzieci do 5 roku życia, z roczników 2013- 2016.

Od 20 marca do 29 czerwca rodzice i opiekunowie będą mogli zaszczepić bezpłatnie swoje dzieci przeciwko pneumokokom. Szczepienia obejmują dzieci do 5 roku życia, z roczników 2013- 2016. Wystarczy zgłosić się do swojej przychodni, czy lekarza z dzieckiem na kwalifikację lekarską do 20 kwietnia.

-Szczepienia wykonywane jest za pomocą 10- walentnej szczepionki Synflorix, zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego. Schemat szczepienia składa się z dwóch dawek podawanych w okresie 2 miesięcy- czytamy na stronie Ministerstwa Zdrowia. To ta sama szczepionka, która podawana jest w ramach obowiązkowego kalendarza szczepień. Zarówno pierwsza, jak i druga dawka szczepienia jest za darmo.

 

 

Zaszczepić warto, bowiem zakażenia pneumokokowe są przyczyną wielu chorób u dzieci, tj. zapalenie ucha środkowego, zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo- rdzeniowych, czy też posocznicę pneumokokową.

Szczepić warto, bowiem powszechne szczepienia przeciw pneumokokom wykazują wysoką skuteczność  przeciw Inwazyjnej Chorobie Pneumokokowej. Chronią także przed zakażeniami wywołanymi przez lekoodporne szczepy pneumokoków.

 

 

 

Poprzedni artykułSklepowy złodziej odpowie przed sądem
Następny artykułGroził swojej rodzinie
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651