Zielone place czy betonowa rzeczywistość? Gmina Polkowice stawia nowe place zabaw

0
1233
foto: pixabay

Nowe place zabaw powstaną już niedługo przy ul. Miedzianej, Skrzetuskiego i Sztygarskiej w Polkowicach. Renowacji i modernizacji podlega kilkadziesiąt placów zabaw w mieście.

-Pod względem ilości placów zabaw przypadających na liczbę mieszkańców oraz ich jakości jesteśmy wyjątkowi. Trudno znaleźć gminę, w której dzieci mają dostęp do takich atrakcji jak w Polkowicach. A będzie jeszcze lepiej, bo trwa przebudowa istniejących placów zabaw oraz budowa nowych. W sumie renowacji bądź budowie podlega kilkadziesiąt placów zabaw- informuje Konrad Kaptur, rzecznik Urzędu Gminy w Polkowicach.

Projekty placów zabaw zakładają budowę zamków, zjeżdżalni, drabinek i przejścia po mostach. Mniejsze place zostaną odświeżone i dostosowane do potrzeb dzieci w różnym wieku. Zostaną na nich zamontowane nowe zestawy zabawowe.

W ramach realizowanego przez gminę zadania „Budowa, przebudowa i rozbiórki placów zabaw” przebudowywanych jest 29 placów zabaw. 9 Kolejnych jest rozbieranych, ponieważ nie spełniają one obecnych wymogów technicznych. Równocześnie gmina kończy budowę 2 nowych miejsc zabawy na powietrzu dla dzieci.

Czy nowe place zabaw spodobają się najmłodszym mieszkańcom Polkowic? Mamy nadzieję, że tak, a rządzący podejdą do tematu racjonalnie i stworzą miejsce przyjazne każdemu polkowiczaninowi.

Przypomnijmy zatem opinie naszych mieszkańców (pochodzą one z wyników badań, które gmina przeprowadziła kilka miesięcy temu). Mieszkańcy mówią jasno- “chcemy więcej zieleni. Nie chcemy betonu”:

„Do parku to chodzą raczej z małymi dziećmi (…).  Jak jest ciepło to nawet nie ma tam, gdzie usiąść, bo jest zapełnione. Starsi ludzie na pewno by chcieli jakieś zadaszenie, bo wszędzie jest słońce (…).”

„Odnowili ten nasz park, ale to powycinali drzewa, zrobili mnóstwo placów zabaw (…). Wylali beton, wzięli pieniądze do kieszeni i to wszystko (…). Ja jestem np. za zielenią”.

O tym, jak będą wyglądać place przekonamy się już w maju.

Poprzedni artykułPolkowickie “zebry” słabo oświetlone? Będzie lepiej
Następny artykułDobre pomysły Lepszych Polkowic
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651