Dobre pomysły Lepszych Polkowic

9
3098
Foto: fb/Polkowice

19 projektów zostało wybranych do realizacji  w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego w 2018 roku. Wśród nich znalazł się pomysł Stowarzyszenia Lepsze Polkowice. Członkowie  ugrupowania nie osiadają na laurach i już zapraszają mieszkańców do składania swoich pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Polkowicach. –Głos wielu jest słyszalny. Razem możemy więcej, dlatego zachęcamy do kontaktu z nami i dzieleniu się swoimi pomysłami- zachęca polkowickie stowarzyszenie.

Wśród proponowanych pomysłów mieszkańców pojawiły się inwestycje związane z modernizacją boisk sportowych, zakupem namiotów biesiadowych, wymianą punktów oświetleniowych, czy też stworzenie siłowni zewnętrznej. Wśród propozycji znalazł się także projekt  „Lepsze Polkowice- miasto przyjazne rowerzystom!”, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie Lepsze Polkowice.

Samooobsługowe stacje naprawy rowerów są już do dyspozycji naszych mieszkańców. Foto: fb/Polkowice

-Celem projektu było stworzenie lepszej, przyjaznej infrastruktury rowerowej dla mieszkańców Polkowic. Głównym odbiorcą projektu są rowerzyści. Jednakże z urządzenia mogą korzystać również użytkownicy deskorolek, rodzice z wózkami dziecięcymi oraz osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie. Ze względu na wyposażenie m.in. w ręczną pompkę serwisową i to na wszystkie rodzaje wentyli, urządzenie wykorzystywać będzie można do napompowania piłek sportowych czy materacy- mówi Łukasz Puźniecki ze Stowarzyszenia Lepsze Polkowice- inicjator projektu.

Łukasz Puźniecki- Stowarzyszenie Lepsze Polkowice

Urządzenie jest idealne dla pasjonatów dwóch kółek, którzy chcieliby wprowadzić w swoich rowerach samodzielne, bezpłatne i niezbędne korekty, bez oczekiwania na usługę w tradycyjnych serwisach, bądź konieczności wożenia czy kompletowania podstawowych narzędzi do regulacji jednośladów.

– Zrealizowany projekt to jeden  z pierwszych elementów kompleksowego programu rowerowego, który w swoim programie proponuje stowarzyszenie Lepsze Polkowice- dodaje Puźniecki.

Samooobsługowe stacje naprawy rowerów są już do dyspozycji naszych mieszkańców. Znajdują się na pumptraku przy ulicy Ociosowej, skateparku przy ul. 3-go Maja oraz na boiskach szkolnych przy ulicy Hubala.
Całkowity koszt realizacji projektu to 17 854 złote.

 

 

 

 

Poprzedni artykułZielone place czy betonowa rzeczywistość? Gmina Polkowice stawia nowe place zabaw
Następny artykułWpadł po anonimowym telefonie
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

9 KOMENTARZE

 1. Mowy Burmistrz, przyjaciel DONALDA z PO zaczyna kampanię wyborczą i nie pamięta swoich znajomych? Łukasz, jakie ty masz szanse? Ale do powiatu wleziesz tak jak Emilian i władza pozostanie we właściwych łapkach.

 2. Po 25 latach nareszcie ktoś zaczyna dbać o zwykłych rowerzystów w Polkowicach, a nie tylko o wypasionych kolarzy z CCC na czele z panem burmistrzem Wabikiem!

 3. W końcu coś się zmienia w tym mieście i to z sensem! Gratuluję pomysłu! Jutro wypróbuje z dziećmi!

 4. Łukasz to lewicowiec z krwi i kości. Jak na lewicowca przystało skacze z kwiatka na kwiatek, byle u korytka być. Teraz na pasku u PO-wca Cezarego z Bolesławca chodzi. Pali się grunt to szuka w Polkowicach. Skoczek rowerzysta się znalazł. Żałosne.

 5. Proszę o odpowiedź na pytanie, dlaczego usuwacie komentarze. To nie jest dobra droga.

  • Dziwne to Pana pytanie… Nie usuwamy opublikowanych komentarzy, tak samo jak nie usuwamy opublikowanych tekstów…
   Wśród zgłoszonych komentarzy jest jeden z 26 marca, którego nie zaakceptowałem i to jedyny komentarz, który nie zyskał akceptacji i nie został opublikowany. W perfidny sposób naruszał dobre imię wiceburmistrza. Na takie chamstwo z mojej strony zgody nie ma.
   Pozdrawiam serdecznie.

 6. Hehehe dobry pomysł? Kasa wywalona w błoto dzięki Panu Łukasz Puźniecki- Stowarzyszenie Okradniemy Polkowice. Trzy gówniane maszynki za 18 tyś zł kpina ten sprzęt był warty max 5 tyś zł, był bo już jest okradziony i do niczego się nie nadaje!!

Comments are closed.