Dobre pomysły Lepszych Polkowic

9
2941
Foto: fb/Polkowice

19 projektów zostało wybranych do realizacji  w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego w 2018 roku. Wśród nich znalazł się pomysł Stowarzyszenia Lepsze Polkowice. Członkowie  ugrupowania nie osiadają na laurach i już zapraszają mieszkańców do składania swoich pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Polkowicach. –Głos wielu jest słyszalny. Razem możemy więcej, dlatego zachęcamy do kontaktu z nami i dzieleniu się swoimi pomysłami- zachęca polkowickie stowarzyszenie.

Wśród proponowanych pomysłów mieszkańców pojawiły się inwestycje związane z modernizacją boisk sportowych, zakupem namiotów biesiadowych, wymianą punktów oświetleniowych, czy też stworzenie siłowni zewnętrznej. Wśród propozycji znalazł się także projekt  „Lepsze Polkowice- miasto przyjazne rowerzystom!”, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie Lepsze Polkowice.

Samooobsługowe stacje naprawy rowerów są już do dyspozycji naszych mieszkańców. Foto: fb/Polkowice

-Celem projektu było stworzenie lepszej, przyjaznej infrastruktury rowerowej dla mieszkańców Polkowic. Głównym odbiorcą projektu są rowerzyści. Jednakże z urządzenia mogą korzystać również użytkownicy deskorolek, rodzice z wózkami dziecięcymi oraz osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie. Ze względu na wyposażenie m.in. w ręczną pompkę serwisową i to na wszystkie rodzaje wentyli, urządzenie wykorzystywać będzie można do napompowania piłek sportowych czy materacy- mówi Łukasz Puźniecki ze Stowarzyszenia Lepsze Polkowice- inicjator projektu.

Łukasz Puźniecki- Stowarzyszenie Lepsze Polkowice

Urządzenie jest idealne dla pasjonatów dwóch kółek, którzy chcieliby wprowadzić w swoich rowerach samodzielne, bezpłatne i niezbędne korekty, bez oczekiwania na usługę w tradycyjnych serwisach, bądź konieczności wożenia czy kompletowania podstawowych narzędzi do regulacji jednośladów.

– Zrealizowany projekt to jeden  z pierwszych elementów kompleksowego programu rowerowego, który w swoim programie proponuje stowarzyszenie Lepsze Polkowice- dodaje Puźniecki.

Samooobsługowe stacje naprawy rowerów są już do dyspozycji naszych mieszkańców. Znajdują się na pumptraku przy ulicy Ociosowej, skateparku przy ul. 3-go Maja oraz na boiskach szkolnych przy ulicy Hubala.
Całkowity koszt realizacji projektu to 17 854 złote.

 

 

 

 

9 KOMENTARZE

 1. Mowy Burmistrz, przyjaciel DONALDA z PO zaczyna kampanię wyborczą i nie pamięta swoich znajomych? Łukasz, jakie ty masz szanse? Ale do powiatu wleziesz tak jak Emilian i władza pozostanie we właściwych łapkach.

 2. Po 25 latach nareszcie ktoś zaczyna dbać o zwykłych rowerzystów w Polkowicach, a nie tylko o wypasionych kolarzy z CCC na czele z panem burmistrzem Wabikiem!

 3. W końcu coś się zmienia w tym mieście i to z sensem! Gratuluję pomysłu! Jutro wypróbuje z dziećmi!

 4. Łukasz to lewicowiec z krwi i kości. Jak na lewicowca przystało skacze z kwiatka na kwiatek, byle u korytka być. Teraz na pasku u PO-wca Cezarego z Bolesławca chodzi. Pali się grunt to szuka w Polkowicach. Skoczek rowerzysta się znalazł. Żałosne.

 5. Proszę o odpowiedź na pytanie, dlaczego usuwacie komentarze. To nie jest dobra droga.

  • Dziwne to Pana pytanie… Nie usuwamy opublikowanych komentarzy, tak samo jak nie usuwamy opublikowanych tekstów…
   Wśród zgłoszonych komentarzy jest jeden z 26 marca, którego nie zaakceptowałem i to jedyny komentarz, który nie zyskał akceptacji i nie został opublikowany. W perfidny sposób naruszał dobre imię wiceburmistrza. Na takie chamstwo z mojej strony zgody nie ma.
   Pozdrawiam serdecznie.

 6. Hehehe dobry pomysł? Kasa wywalona w błoto dzięki Panu Łukasz Puźniecki- Stowarzyszenie Okradniemy Polkowice. Trzy gówniane maszynki za 18 tyś zł kpina ten sprzęt był warty max 5 tyś zł, był bo już jest okradziony i do niczego się nie nadaje!!

Comments are closed.