KS Polkowice awansowało do 1 ligi futsalu

0
1630

W meczu barażowym o awans do I ligi futsalu piłkarze KS Polkowice pokonali Kmicica Częstochowa 8:6. W pierwszym meczu barażowym w Częstochowie był remis 6:6 i to piłkarze z Polkowic od nowego sezonu grać będą w rozgrywkach I ligi PLF.

KS Polkowice są kontynuatorem pięknej tradycji polkowickiego futsalu. Przed laty o najwyższe cele walczono pod szyldem TPH i Cuprum Polkowice.
Kibice, którzy przybyli w sobotni wieczór do hali SP4 w Polkowicach nie mogli narzekać na brak emocji. Pierwszego gola w meczu zdobyli goście i było 1:0 dla Kmicica. KS za sprawą Dawida Białego szybko doprowadził do remisu, a następnie po golu Sebastiana Szali wyszedł na prowadzenie. Kolejną bramkę dołożył Kamil Kaczmar i do przerwy polkowiczanie prowadzili 3:1.

Po zmianie stron emocję sięgnęły zenitu. Gdy KS prowadził 5:1 wydawał się, że już jest po meczu. W futsalu wystarczy jednak chwilowy brak koncentracji i bramki padają co kilka minut. W krótkim czasie częstochowianie zaaplikowali naszym piłkarzom 3 bramki z rzędu i zrobiło się 5:4. W końcówce ciężar gry wzięli na siebie doświadczeni Sebastian Szala i Sebastian Jędrzejewski. Bramka tego ostatniego w końcówce meczu na 7:4 praktycznie przekreśliła szansę wygranej przyjezdnych. Goście walczyli o korzystny wynik do końca, jednak mecz zakończył się wygraną KS-u Polkowice 8:6 i to zielono-czarni mogli świętować awans do I ligi.

W 1 lidze podzielonej na grupy północ i południe występują łącznie 24 zespoły. Najlepsze uzyskują awans do ekstraklasy i jak się dowiadujemy – awans w kolejnym sezonie do ekstraklasy będzie celem polkowiczan. Polkowicki zespół najpewniej trafi do grupy południe.

Trenerem zespołu jest Marcin JEZIORNY, były piłkarz Górnika Polkowice.

KS Polkowice – Kmicic Częstochowa 8:6 (3:1)
Bramki dla KS: Sebastian Szala 3, Kamil Kaczmar 2, Dawid Biały, Sebastian Jędrzejewski, Andrzej Koryciński

KS Polkowice: Wójtowicz, Jędrzejewski, Kaczmar, Koryciński, Szala, Biały, Duda, Kwas, Potocki, Walasek, Tkaczyk.