Pierwsze starcie klas mundurowych w Polkowicach

0
1742

W najbliższy wtorek do Polkowic przyjadą uczniowie klas mundurowych z Głogowa, Legnicy i Złotoryi. Uczniowie wezmą udział w I Polkowickim Turnieju Klas Mundurowych. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Polkowicki.

Uczniowie będą rywalizować  we wtorek, 17 kwietnia w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonych Europy w Polkowicach. Do rywalizacji zgłosiło się łącznie 46 uczniów z klas o profilu mundurowym, którzy będą reprezentować Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie, VII Liceum Ogólnokształcące w Legnicy, Zespół Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Sucharskiego w Złotoryi oraz polkowicki Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy.

-Uczniowie zmierzą się w trzech konkurencjach. Najpierw będzie to test wiedzy, a następnie rywalizacja przeniesie się na salę gimnastyczną, gdzie „mundurowi” będą musieli pokonać tor sprawnościowy, taki sam z jakim mierzą się kandydaci do służby w Policji. Ostatnią konkurencją będzie pierwsza pomoc przedmedyczna- informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, p.o. oficera prasowego.

Ponadto na sali, gdzie będą rozgrywane konkurencje, będzie dyżurował pracownik Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, który przybliży uczniom specyfikę zawodu policjanta.

Oficjalne rozpoczęcie I Polkowickiego Turnieju Klas Mundurowych zaplanowano na godzinę 9.15.

Poprzedni artykułJak ligowiec z ligowcem w Pucharze
Następny artykułWypadek przez wyprzedzanie
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651