Lider z Polkowic zdobył Legnicę

0
1076

Lider 3 ligi KS Polkowice zdobył Legnicę pokonując rezerwy Miedzi 1:0. W doliczonym czasie gry goście za sprawą Adriana Nowackiego zdobyli, jak się później okazało, zwycięskiego gola.

– Powiem może nie skromnie, ale zdarzało mi się zdobywać już w karierze tak ważne gole – powiedział po końcowym gwizdku strzelec bramki. – Był to dla nas trudny mecz, widać było, że legniczanie taktycznie ustawili się pod nasz styl gry, wzmocnili kadrę kilkoma zawodnikami z 1 ligi. Mecz może nie był jakimś wyjątkowym piłkarskim widowiskiem, ale nas interesowała wyłącznie zdobycz punktowa. W dużym stopniu mogę się zgodzić z opinią, że było to zwycięstwo na wagę awansu do 2 ligi…

Trener rezerw Miedzi Radosław BELLA powiedział wprost iż drużyna z Polkowic to zespół najlepszy w 3 lidze i zespół na miarę 2 ligi!

Enkeleid DOBI, trener KS KGHM ZANAM Polkowice: – W pierwszej połowie moich zawodników jakby paraliżowała świadomość, że grają przeciwko drużynie mającej w składzie graczy z podstawowego składu Miedzi w 1 lidze. Ale i legniczanie zagrali fajnie taktycznie, wysokim pressingiem co sprawiało, że nie mogliśmy podejść pod pole karne tak aby strzelać z dystansu. Wyrzucali naszych na boki boiska, a z kolei próby wjechania w pole karne nie zawsze było skuteczne. Straciliśmy środek boiska. Wiedzieliśmy, że będzie to dla nas ciężki mecz. Po serii bardzo dobrych występów złapaliśmy mały dołek. Ale mimo trudnych chwil nie graliśmy na remis, walczyliśmy o pełną pulę. Odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo nad zespołem, który gra bardzo dobrą piłkę i niech nikogo nie myli miejsce Miedzi w ligowej tabeli. Ta wygrana na pewno przybliża nas do drugiej ligi chociaż walka będzie do samego finiszu.

Miedź II Legnica – KS KGHM ZANAM Polkowice 0:1 (0:0)

Bramka: 90+4 Nowacki

Miedź II Legnica: Smołuch – Deleu (46 Konderak), Pojasek, Stasiak, Surmaj, Bartkowiak (46 Krauz), Stachowski, Roca, Bartulović, Mystkowski (73 Poręba), Idzik.

KS KGHM ZANAM: Primel – Azikiewicz, Kowalski-Haberek, Ostrowski, Fryzowicz, Kobiela (61 Nowacki), Galas (86 Konefał), Karmelita, Radziemski (81 Magdziak), Bednarski, Bancewicz (71 Szuszkiewicz)

Poprzedni artykułKałużny na piątym miejscu na inauguracji sezonu
Następny artykułBędą nowe parkingi przed przychodnią zdrowia