I Polkowicki Turniej Klas Mundurowych za nami [FOTO]

0
2239

Był test wiedzy, tor sprawnościowy oraz pomoc przedmedyczna. W zmaganiach I Polkowickiego Turnieju Klas Mundurowych wzięło udział w sumie 46 uczniów. To pierwsza tego typu impreza na Dolnym Śląsku, którą  zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Polkowicach.

-To pierwsza taka inicjatywa na Dolnym Śląsku i doskonała okazja do przekazania młodzieży wiedzy na temat sytuacji, które towarzyszą na codziennej służbie- mówi st. sierż. Przemysław Rybikowski oficer prasowy KPP Polkowice.

W zmaganiach udział wzięli uczniowie szkół średnich z Polkowic, Legnicy, Głogowa i Złotoryi. Na początek uczniowie mieli do rozwiązania test wiedzy o policji i wojsku. Następnie musieli pokonać tor przeszkód- identyczny jak ten, który pokonują kandydaci do policji. Ostatnią konkurencją było udzielanie pomocy przedmedycznej.

-Test sprawności fizycznej daje wycisk. Już pod koniec poczułam zmęczenie ale dałam radę. Wbrew pozorom to nie rzut piłką lekarską był najtrudniejszy, ale bieganie od pachołka do pachołka. Na szczęście wszystko przećwiczyliśmy w szkole- mówi Klaudia z głogowskiej klasy mundurowej.

Turniej cieszył się sporym zainteresowaniem, a na trybunach sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach nie brakowało emocji.  Wśród mundurowych nie brakowało pań, które z niezwykłym zaangażowaniem pokazały swoją siłę i determinację.  

-W trakcie zajęć w szkole wyjeżdżamy na obozy poligonowe, uczymy się obsługi broni palnej czy też pomocy przedmedycznej. To jest coś więcej niż tylko nauka- mówi Ewa  z klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. –Zawsze marzyłam o tym, żeby pomagać ludziom, dlatego wybrałam szkołę mundurową. Mam nadzieje, że moje plany zawodowe pójdą po maturze właśnie w tym kierunku, albo policji albo straży pożarnej- dodaje Klaudia z głogowskiej klasy mundurowej. 

Wyniki Turnieju:

Klasyfikacja Indywidualna:
1. Jarosław Rosik (ZS Polkowice)
2. Kacper Mazur (ZS Polkowice)
3. Michał Sadowski (VII LO w Legnicy)

Klasyfikacja Drużynowa:
1. III Reprezentacja Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach (Jarosław Rosik, Aleksandra Nicińska, Joanna Florian, Kacper Mazur)
2. I Reprezentacja VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy (Damian Dudek, Wiktor Jakubowski, Michał Sadowski, Kinga Fudali, rez. Mateusz Frydrych)
3. I Reprezentacja Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach (Jakub Gawroński, Alex Wojciechowski, Marcel Matyjewicz, Józef Biernat rez. Natalia Łukaszyk)

I Polkowicki Turniej Klas Mundurowych zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Polkowicach. Patronat nad imprezą objął Starosta Polkowicki.

Poprzedni artykułBoksowali we Wrocławiu
Następny artykułKomu zależy na ukryciu wyborów w Polkowicach?
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651