Komu zależy na ukryciu wyborów w Polkowicach?

10
5265

24-26 kwietnia polkowiczanie pójdą  do urn, by zagłosować na swoich przedstawicieli rad osiedli. Wiedzą o tym jednak tylko nieliczni, bowiem polkowicki magistrat, na niespełna  tydzień przed wyborami, dalej nie poinformował mieszkańców o wyborach. Komu zależy na ich ukryciu?

-Dlaczego władze miasta chcą ukryć wybory do rad osiedli?- zastanawia się Łukasz Puźniecki.

Informacja o zbliżających się wyborach do rad osiedlowych pojawiła się jedynie… w zarządzeniu Burmistrza Polkowic, na stronie Biuletynu Informacji Publicznej. Żadnej informacji na gminnej stronie, żadnej informacji w lokalnych mediach i na końcu- żadnych informacji bezpośrednio u samych mieszkańców osiedli.

-Nic o wyborach nie wiemy, nikt nam nic nie mówi. O tym, że  w ogóle są, dowiedzieliśmy się z profilu Lepszych Polkowic, i tyle- mówi mieszkaniec Polkowic Dolnych.

Nie było również konsultacji na temat zasad działania i ordynacji wyborczej do rad osiedlowych, ani kampanii informacyjnej, która pozwoliłaby mieszkańcom zaplanować udział w tym wydarzeniu.

Sytuację komentuje Łukasz Puźniecki ze Stowarzyszenia Lepsze Polkowice.

-Jesteśmy szczególne zaniepokojeni faktem, iż do dzisiaj (7 dni przed wyborami) nie odnotowaliśmy jakiejkolwiek działań o charakterze informacjo – promocyjnym prowadzonych w celu jak najszerszego udziału mieszkańców w tym ważnym wydarzeniu. Działanie takie wypacza ideę szerokiej partycypacji społecznej, ale przede wszystkim może budzić podejrzenie o zakłóceniu podstawowych praw wyborczych mieszkańców, tj. równego i powszechnego dostępu do informacji o zasadach przebiegu wyborów oraz możliwości udziału w nich- komentuje Puźniecki.

Komu zależy na ukryciu wyborów do rad osiedli? Takie pytanie zadało Burmistrzowi, Stowarzyszenie Lepsze Polkowice. Burmistrz do dzisiaj jednak nie odpowiedział.

-Czy ukrywanie wyborów do rad osiedli to, po kontrowersjach związanych z Polkowickim Budżetem Obywatelskim, kolejny dowód na to, że polkowickie władze boją się oddać choć ułamek kontroli nad miastem w ręce jego mieszkańców?- zastanawia się Puźniecki.

 

Poniżej prezentujemy  terminy wyborów do rad osiedli:

 

Osiedle Gwarków- zebranie mieszkańców ul. Ociosowej i Skalników- 24.04.2018, w Sali konferencyjnej Ratusza (pok. 207), o godzinie 16:30.

Osiedle Centrum- zebranie mieszkańców ul. F. Chopina, St. Moniuszki, I. Paderewskiego- 24.04.2018, w Sali konferencyjnej Ratusza (pok. 207), o godzinie 18:00

Osiedle Dąbrowskiego- zebranie mieszkańców ul. Akacjowej, Brzozowej, Dąbrowskiego, Kasztanowej, Klonowej, Mickiewicza, Wojska Polskiego, Henryka Sucharskiego- 25.04.2018, w Sali konferencyjnej Ratusza (pok. 207), o godzinie 16:00.

Osiedle Hubala- zebranie mieszkańców ul. mjr Hubala i Legnickiej, 25.04.2018, w Sali konferencyjnej Ratusza (pok. 207), o godzinie 17:30

Osiedle Krupińskiego- zebranie mieszkańców ul. Górników, Kolejowej, 3-go Maja, Lipowej, Miedzianej, Ratowników, Sztygarskiej, 25.04.2018, w Sali konferencyjnej Ratusza (pok. 207), o godzinie 19:00

Osiedle Polkowice Dolne- zebranie mieszkańców ul. Agawowej, Arnikowej, Astrowej, Azaliowej, Tadeusza Babisza, Bławatkowej, Borówkowej, Chabrowej, Chocianowskiej, Cytrynowej, Czereśniowej, Fabrycznej, Fiołkowej, Gerberowej, Gorczycowej, Goździkowej, Gruszkowej, Irysowej, Jana Pawła II, Jaskrowej, Jaśminowej,  Jemiołowej, Kaczeńcowej, Kaktusowej, Kminkowej, Konwaliowej, Krokusowej, Lawendowej, Liliowej, Makowej, Nagietkowej, Narcyzowej, Nasturcjowej, Owocowej, Porzeczkowej, Pomarańczowej, Poziomkowej, Przemkowskiej, Różanej, Royal, Rumiankowej, Słonecznikowej, Słubickiej, Stokrotkowej, Strefowej, Szprotawskiej, Śliwkowej, Truskawkowej, Tulipanowej, Zawilcowej, Zgorzeleckiej, Żarskiej, Żonkilowej i Żurawinowej, 26.04.2018, w Sali konferencyjnej Ratusza (pok. 207),  o godzinie 16:00.

Osiedle Sienkiewicza- zebranie mieszkańców ul. 11 lutego, Kmicica, Krótkiej, Skrzetuskiego, Spółdzielczej i Wołodyjowskiego, 26.04.2018, w Sali konferencyjnej Ratusza (pok.207), o godzinie 17:30

                                                          

10 KOMENTARZE

  1. Ekipa Wieśka i Emila trzyma się zasady, że władzy raz zdobytej nie odda nigdy!!!

  2. wybory już są zaplanowane, pozostają składy które się już przez 4 lata nauczyły być uległe,reszta poszła do wymiany,w skład jednego z osiedli wejdzie specjalistka od seniorów , nowa dama z Aquaparku i jej syn, oraz dwie inne radne, w innych radach jest tak samo wchodzą wszyscy obecni radni i nowi powołani jako kandydaci do nowej rady miasta.DLACZEGO jak PdMP robiło wigilie to we wszystkich tablicach należących do rad osiedlowych wisiały zaproszenie bo było to odgórnie nakazane a o wyborach do rad nie ma nic w żadnej tablicy ani na żadnym FB rady. TEN UKŁAD JEST NIE DO RUSZENIA !!!1

  3. CO TO ZA ULICA CYTUJĘ 3-GO MAJA ?? NA BLOKACH RÓWNIEŻ JEST NAPISANE Z BŁĘDEM ORTOGRAFICZNYM RÓWNIEŻ 11-GO LUTEGO 🙁
    MNIE UCZONO 3 MAJA, 11 LUTEGO

  4. hehehehe, obłudna banda złodziei i innych (fr.usunięty) na czele! Boją się przegrać wybory, bo wiedzą że czeka ich to samo co miał pan E jakiś czas temu! Dlatego nie odpuszczą niczego i nigdy! Będą kłamać, kręcić, ukrywać byleby na jesieni załatwić sobie kolejne 4 lata wolności!

  5. Polkowicka mafia boi się że dokumenty na ich przekręty wyjdą na światło dzienne,typowe zagrywki jak u POkemonów, przecież to ich koledzy ciekawe tylko kiedy ciemnogród polkowicki przejrzy na oczy,śmiem pisać że tu to większość to analfabeci i niedorozwinięci którymi mafia polkowicka potrafi otumanić pięknymi sloganami

  6. Łukasz zaprosić swojego kolegę Tuska albo schetyne i problem twój rozwiążą. Najgorzej jak krytykuje ten co podobny jest do PdMP. Ino nikt tego nie pamięta.

  7. Ludzie mają w d te wybory. Interesują się samorządem jak kurzem w blokowej piwnicy. Możecie sobie pisać, a tego społeczeństwa cierpiącego na uraz po komunie, długo trzeba będzie uczyć obywatelskości. Władzy to pasuje, że do wyborów idzie 40 proc, bo miernoty nie musza się martwić o kolejną kadencję. Żeby coś zmieniać trzeba brać udział w wyborach, włączać się w działalność stowarzyszeń, czy choćby takich rad osiedli. Tam zaczyna się samorząd. Ktoś kto tego nie rozumie nigdy nie będzie miał wpływu na to czy pod własnym domem będzie miał chodnik, albo sklep z alkoholem. Czy jego dziecko będzie miało dobrze wyposażoną szkołę, a radny i burmistrz będą pracowali na jego rzecz, a nie kombinowali jak tu wygrać kolejne wybory bo posady świetne, odpowiedzialność żadna, a ludzie nie chodzą do wyborów. Żyć nie umierać! Frajerzy płacą przecież podatki z których są niemałe pensje władzy i świty.

  8. Jestem ciekawa ile osób pójdzie na te wybory, jak już zostały upublicznione. Penie z 5 osób, które i tak nie przeforsują swoich kandydatur, bo rady osiedli to pracownicy urzędu, spółek, osoby uzależnione od władzy i taka rada osiedla nigdy nie będzie po stronie mieszkańca, tylko za chwilę członkowie dostaną ulotki do rozniesienia. Wszak kampania tuż tuż, a rady muszą składać się z wiernych rąk do pracy.

Comments are closed.