Tu na razie jest ściernisko, ale będzie galeria handlowa

10
5065

Nie ma szpitala, sądu  i przemyślanej infrastruktury  drogowej, ale jest dziurawy Aquapark i PCUZ w wiecznym remoncie. Będzie także galeria handlowa, która powstanie pod koniec tego roku.

Przy ulicy Młyńskiej trwają prace ziemne związane z budową Parku Handlowo Usługowego. Polkowicki magistrat informuje, że prace budowlane powinny się zakończyć pod koniec tego roku.

Galeria handlowa, powstanie pod koniec tego roku.

– Park Handlowo-Usługowy będzie miał 5300 m2 powierzchni. Znajdzie się w nim kilkanaście sklepów. Nie planuje się punktów gastronomicznych. Na dziś prowadzone są negocjacje z potencjalnymi najemcami. Pewne jest, że wiodącym najemcą będzie firma CCC. Sklep obuwniczego giganta będzie miał powierzchnię 1200m2 – mówi Jakub Michalski z firmy MGC Inwest, która jest inwestorem zastępczym. Wykonawcą inwestycji jest firma Budrem z Ostrowa Wielkopolskiego.

Działkę, inwestor nabył w drodze przetargu od Gminy Polkowice. Dlaczego gmina sprzedaje atrakcyjne, gminne działki, podczas gdy brakuje w mieście m.in. szpitala? Takie pytania zadają sobie mieszkańcy Polkowic.

-Dookoła są wszędzie galerie, a w Polkowicach jak dalej nic nie ma, tak nie będzie. Żadnych pomysłów nie mają na to miasto, a człowiek to tutaj jedynie śpi- komentuje jeden z mieszkańców Polkowic.

Sytuacji, z niepokojem przygląda się Stowarzyszenie Lepsze Polkowice.

Bogusław Godlewski- Stowarzyszenie Lepsze Polkowice

– Gmina Polkowice sprzedała działkę pod galerię handlową w centrum miasta. Pamiętajmy, że w pobliżu zlokalizowane są już trzy sklepy wielkopowierzchniowe. Tymczasem trendem w rozwoju zrównoważonym miast jest wyprowadzanie dużych sklepów na obrzeża, przy jednoczesnym  przeznaczaniu śródmiejskiej przestrzeni na przestrzeń wspólną np. park lub obszar gdzie można animować życie kulturalne miasta- mówi Bogusław Godlewski.

-W niedziele wolne od handlu obok martwego Rynku będziemy mieli w Polkowicach równie martwe centrum miasta. Żal również patrzeć na to, jak władze miejskie de facto pogrążyły małych, rodzimych przedsiębiorców dla których decyzja o budowie galerii handlowej może być równoznaczna z  przymusem zamknięcia działalności gospodarczej- dodaje.

Do tematu jeszcze wrócimy.

Poprzedni artykułKomu zależy na ukryciu wyborów w Polkowicach?
Następny artykułKijkarze z Polkowic najlepsi w Legnicy
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

10 KOMENTARZE

 1. polecam przyjrzeć się jeszcze tematowi odpadów które opuszczają teren budowy.
  codziennie przez nasze miasto przerzedza z 50 a możne i 100 ciągników wywożących ziemię z budowy.
  tylko, że jak nie każdy wie taka ziemia to są odpady na których zagospodarowanie trzeba mieć odpowiednie zezwolenia.

  a jak mówią mieszkańcy Polkowic czy Parchowa te odpady oddawane są osobom prywatnym (jakaś tam opłata zapewne jest)

  zresztą z budowy szkoły przy parafii było i nadal jest tak samo. co chwile wywożą jakieś śmieci czy to z pogłębiania czy też budowy

  zwykłego człowieka różne instytucje się czepiają ale jak ktoś bogaty czy władny jak Kościół to można wszystko

  chociażby żeby Skarbówka się zainteresowała czy od tego nie trzeba płacić podatku

 2. To prywatna inwestycja. Co się gminy czepiacie. I to kto. Zatroskany o losy Polkowic. Litości. Nie kompromitujcie się. Zobaczycie, że będzie tam pełno ludzi. Wtedy też powiecie, że to źle, bo to nie wasz pomysł. Nie lubię PdMP, ale Wy tylko krytykujecie. Zaproponujcie coś poza pustymi frazesami, a może na was zagłosuję, bo przecież o to wam chodzi.

 3. Panie Godlewski, nikt nie będzie galerii stawiał pod SW 1 … Choć masz Pan sporo racji czepiasz się Pan. Gmina miała prawo sprzedać i sprzedała. Inwestor chciał kupić i kupił i zapłaci podatki. Dotychczas grunt nie pracował bo leżał odłogiem.
  Mały sklepik nie dorówna promocjom giganta i nie ma co nad tym płakać. Mamy wolny rynek. Mi ma być wygodnie i mam w d. bieganie po 10 małych sklepikach, kiedy w jednym dużym kupie wszystko. Zgadzam się, że takie obiekty powinny być poza miastem, ale sorki Polkowice to nie Wrocław, a nawet ta marketowa wiocha z leniem na urzędzie leżąca na drodze do Legnicy mu nie dorównuje. Więc market poza miastem i tak będzie w mieście…

  • A gmina to kto? Dlaczego nikt nie spytał mieszkańców czy chcą tam park czy galerie??? Arogoncja władzy sięga zenitu!!!

 4. MIESZCZUCH, POLKOWICZANIN – lekko brednie mówicie, ponieważ gmina ma działać przede wszystkim w interesie mieszkańców, a nie zaprzyjaźnionego z burmistrzami biznesmena. Podatki są ważne, ale to nie wszystko. W Polkowicach nie ma nigdzie miejsca do wspólnego rodzinnego wypoczynku, a tamta działka mogła być super zagospodarowana, w pobliżu aquaparku (i ten by na tym zyskał, może więcej klientów by tam przyszło). W betonowym parku nie ma krzty miejsca w cieniu. Beton się niesamowicie nagrzewa w słoneczne dni, pięknie oddaje słoneczko itp. Ludzie, zlitujcie się i zacznijcie myśleć, burmistrz i cała zgraja załatwia interesy pod siebie, nie dbając o dobro mieszkańców Polkowic! Przejrzyjcie na oczy wreszcie i wysadźcie całe PdMP przy wyborach w powietrze.

 5. Po pierwsze to prywatna inwestycja, po drugie, centrum handlowe obok aquaparku to przecież świetny pomysł na spędzenie soboty z rodziną i można odpocząć na basenie, masaże świetnie relaksują, a potem na drobne zakupy do galerii.

 6. Bardzo mnie cieszy i galeria nowa i remonty w Aquaparku, Polkowice działają, rozwijają się – a to najważniejsze.

Comments are closed.