Kijkarze z Polkowic najlepsi w Legnicy

0
866
Otwarte Mistrzostwa Legnicy Nordic Walking

Ponad stu kijkarzy z kilkunastu miast i miasteczek z Dolnego Śląska wystartowało w zorganizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy Otwartych Mistrzostwach Legnicy w Nordic Walking!

Trasa o długości 6200 m prowadziła po malowniczych alejach Parku Miejskiego. Na linii startu pojawiło się także liczne grono osób niepełnosprawnych uprawiających tę dyscyplinę sportu. Imprezę zdominowali kijkarze KS Metraco Polkowice zajmując czołowe miejsca. W czołowej 10-ce było 6 kijkarzy z Polkowic i czwórka legniczan.

Trasę 6200 metrów (cztery okrążenia parkowymi alejkami) najszybciej pokonał Piotr SIWAK z Rudnej, który na pokonanie dystansu potrzebował zaledwie 40 minut. Swojego klubowego kolegę Artura Krsia pokonał o kilkanaście sekund. – Podobnie jak wszyscy w Metraco Polkowice obecne straty traktujemy jako formę przygotowań przed mistrzostwami świata – powiedział Piotr Siwak. – Ja chodzę najczęściej na 10 km więc start na 5 km mnie nie przerażał zwłaszcza, że znam potencjalnych rywali. Piękna malownicza trasa w legnickim parku można powiedzieć, że czułem się jak u siebie w domu, bo trenuję w Rudnej w lesie na przepięknej 2-kilometrowej trasie. Swoje zwycięstwo w Legnicy chciałbym zadedykować wszystkim walczącym z białaczką szczególnie dla moich znajomych Filipa i Maćka.

Tuż za plecami znakomitej dwójki kijkarzy Metraco Polkowice uplasował się Tomasz Kubiak z Saller Nordic Walking Team. Wśród pań najszybsza była także zawodniczka Metraco Polkowice Renata Jędrasiak, która dotarła na metę jako ósma w czasie 45 minut.

Piotr Siwak, KS Metraco Polkowice
Otwarte Mistrzostwa Legnicy Nordic Walking
Poprzedni artykułTu na razie jest ściernisko, ale będzie galeria handlowa
Następny artykułKGHM ZANAM Polkowice wygrywa