[Z OSTATNIEJ CHWILI!] Wybory do Rad Osiedli są już ustawione?

10
4140

Już dzisiaj ruszają pierwsze głosowania na przedstawicieli rad osiedli w Polkowicach. Jak ustaliła nasza redakcja, osoby, którym powinno zależeć na prawidłowym przebiegu głosowań, namawiają niektórych mieszkańców do oddania głosów na konkretnych kandydatów, związanych z rządzącym ugrupowaniem. 

Wkrótce po publikacji artykułu o braku informacji o zbliżających się wyborach do Rad Osiedli, takowe pojawiły się na tablicach informacyjnych. Część mieszkańców pofatygowała się osobiście i wywiesiła zarządzenie Burmistrza Gminy na swoich osiedlach. O dokładnych terminach, informowaliśmy także na naszym portalu http://faktypolkowice.pl/2018/04/19/komu-zalezy-na-ukryciu-wyborow-w-polkowicach/

Jak ustaliła nasza redakcja, podczas jednego ze spotkań Rady Osiedla, któremu przewodniczyła m.in. osoba, która uzyskała mandat radnego, instruowała osoby zaufane, jak mają głosować. Kilkukrotnie padało stwierdzenie:  „żeby nie dowiedziała się o tym opozycja”. Mieszkańcy mają dostać konkretne nazwiska kandydatów na kartkach i w trakcie głosowania się nie nimi posiłkować. Jeśli ktoś nie będzie pewien, jakie nazwisko figuruje na kartce, ma obserwować zaufane osoby, które mu podpowiedzą.

O komentarz w tej sprawie zapytaliśmy u źródła. Wysłaliśmy prośbę o wyjaśnienie sytuacji do rzecznika prasowego Urzędu Gminy. Na razie nie otrzymaliśmy jeszcze informacji w tej sprawie. 

Osoba, która uzyskała mandat radnego powinna przede wszystkim wspierać interesy mieszkańców i dbać o ich zaufanie. Czy tak jest?

 

Poprzedni artykułPolicjanci eskortowali rodzącą kobietę
Następny artykułCCC w srebrze i marzą o złocie…
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

10 KOMENTARZE

 1. Widać ze to nie „fakty Polkowice” tylko Propaganda Debili na Dobrych Ludzi!! Pewnie redaktor to typowy ciemny PiS-wiec!!

 2. Podaj choć 4 przykłady informacji od rad osiedlowych o wyborach zomowcu pedeemowcu

 3. Panie Polak i pisowiec.
  Standardy demokratyczne jakie wprowadziło PdMP to jest oszustwo najwyższej klasy. Na szczęście wielu mieszkańców już się obudziło, a nawet wielu wyznawców czy też cżłonków PdMP jest przeciwko nim, bo jak ostatnio usłyszałem od zaprzyjaźnionej osoby “ja u nich pracuję i nic powiedzieć nie mogę, ale głosu na nich nie oddam!” Brawo taka postawa, a w strach ludzi wierzę.
  Wybory do rad osiedlowych to przekręt niesamowity, nadaje się tylko do TVNu. Burmistrze myślą że będą wiecznie na stołku! Niestety (albo na szczęście) NIE BĘDĄ! a sprawiedliwość ich dopadnie. Dobrzy Ludzie to kto wg. ciebie POLAK? Ci złodzieje co od lat okradają i działają na szkodę naszej gminy? Ustawiają swoje rodziny w spółkach, a jak już się kończy miejsce w nich powołują następne i następne i następne a kto za to płaci? Ja, Pan tamten Pan i tamta Pani! Wszyscy płacimy za to, żeby debile utrzymali się przy korycie. Oni się wprost śmieją, że rzucą byle co, idioci zagłosują a oni się obławiają przez 4 lata spokojnej kadencji.
  Pomyślcie nad tym co się dzieje bo idzie to w złym kierunku.

 4. Prywatne miasto. Rozbijają się samochodami służbowymi. Parkują w dziwnych miejscach, bo oczywiście policja i straż miejska zna tablice rejestracyjne i nic nim nie grozi. Pchają się do 1 rzędów na spektaklach, meczach. Jeżdżą gdzie chcą, robią co chcą, a my im wszystkim płacimy wysokie pensje i dopłacamy do szkoleń, studiów, wyjazdów, spotkań, itp. A jak coś powiesz jednemu czy drugiemu, to zastanawiasz się, czy już masz się pakować i wyjechać z ich miasta, czy poczekać do jutra.

 5. Wczoraj byłem na pierwszym z zebrań rad osiedlowych, na których wybierana była rada osiedla. W tym przypadku konkretnie osiedla gwarków. Wybory wyglądały przezabawnie, a konkretniej żałośnie. W pełni potwierdzam opisaną w artykule sytuację o przygotowanych karteczkach z listą osób, na które większość przybyłych głosujących miała głosować. Gdy przyszło do zgłoszenia kandydatów na radnych osiedla wstała jedna Pani i “wydukała” (tak celowo tak piszę, bo inaczej tego nazwać nie mogę) dokładnie 15 nazwisk, których nie potrafiła dokładnie przeczytać, czyli nie znała nawet tych osób! Następnie, gdy zgłosiłem swoją kandydaturę większość osób jakby uderzył piorun! Dlaczego? hehe ktoś się odważył spróbować rozbić układ?Oczywiście w finalnym wyniku moja kandydatura przegrała z “ustawiona listą radnych”, tak piszę to z pełną świadomością, bo część ludzi, którzy przyszli głosować tak jak im kazano nawet nie kryli karteczek z “listą nazwisk” i podnosili ją wraz z różową kartką do głosowania. Może to dziwić, ale tak siedzieli ci ludzie obok mnie i wszystko widziałem. Musiałbym przyprowadzić ze sobą ok. 40 osób by móc się przebić, bo system wyborów jest niewygodny dla ludzi rzetelnie startujących. Na koniec Pani Kośmider i kilkoro radnych przyszło mi pogratulować odwagi i obiecywać współpracę… gdy opowiedziałem przy wszystkich na głos o tej sytuacji z kartkami z listą nazwisk itd. to jakby nabrali wody w usta! tak Pan Burmistrz też to słyszał. Większość twierdziła, że to nie możliwe i się wyparła, natomiast Pani Kośmider przyznając stwierdziła: yyy…. No.. wie Pan to taka forma kampanii wyborczej starej rady.. 🙂

 6. Podczas wyjazdowego meczu do Krakowa, burmistrz Wiesław przyjechał ze swoją rodziną i niestety zabrakło dla jednej z osób, która z nim przyjechała miejsca… no i co władza zrobiła? Wyprosiła jednego z kibiców z pierwszego rzędu i władza z rodziną zasiadła w pierwszym rzędzie tak aby mogła “przybijać rąsie” z koszykarkami po wygranym meczu. Niestety albo na szczęście w drugim dniu w pierwszym rzędzie zasiedli kibice niepełnosprawni, no i ich już ciężko byłoby wywalić do innego rzędu i władza musiała zasiąść w ostatnim rzędzie, ale mam na to radę: burmistrzuniu! następnym razem weź sobie do serca przysłowie: “kto późno przychodzi, sam sobie szkodzi” 😉
  PS. ostatnio czyli przedwczoraj widziano oba służbowe samochody marki Skoda pod urzędem i to z samego ranka. Znaczy władza do pracy dojeżdża służbówkami 😉 Dla nich nasze elektroniczne blokady wjazdu na polkowicki rynek zawsze stoją otworem!

 7. – Pisowiec – PiS to jedno wielkie DNO z tą partią i jej zwolennikami powinni zrobić to co działo się kiedyś w Oświęcimiu itp. Obozach!!
  – Wojt – nie będę dawał konkretnych przykładów ale na Facebooku rad osiedlowych (przynajmniej tych uczciwych) od jakiegoś czasu jest info o wyborach!! P.S Wystarczy chęć i umiejętność czytania, a nie czekać aż ktoś przyjdzie i hrabiego poinformuje osobiście.
  – Panie Internauta – “ja u nich pracuję i nic powiedzieć nie mogę, ale głosu na nich nie oddam!” haha jak nie odda głosu to jak odejdą od władzy to straci prace przecież następna władza („złodzieje”) będą wkręcać swoich na stołki tak było jest i będzie więc ten Pana znajomy głosuje na nich za każdym razem a Pan jak wieży ze jest inaczej to jest chyba małym chłopcem.
  „Wybory do rad osiedlowych to przekręt niesamowity, nadaje się tylko do TVNu.” dlaczego info o wyborach jest od jakiegoś czasu (data, godzina, miejsce) każdy mieszkaniem może ale nie musi przyjść zagłosować wiec Ja nie widzę w tym nic złego ale jak to mówią „Jak się chce Psa uderzyć to i kij się znajdzie”
  „Burmistrze myślą że będą wiecznie na stołku! Niestety (albo na szczęście) NIE BĘDĄ! a sprawiedliwość ich dopadnie.” Żeby tylko ta sprawiedliwość była SPRAWIEDLIWA a nie polityczna, pokazowa itd. jak robi to teraz zasrany PiS. A jak ma Pan jakieś dowody na machloje Pana Burmistrza czy innych ludzi z naszych władz to prokuratura się tym zajmie tylko proszę to zgłosić. Chyba nie oskarża Pan ludzi na podstawie tego ze zazdrości im Pan pieniędzy czy znajomości?
  „Dobrzy Ludzie to kto wg. ciebie POLAK?” Na pewno nie autor tego artykułu która robi gówno burze bo sama się pcha na stołek tylko Ludzie z PdMP (na pewno nie wszyscy wszędzie są czarne owce!) ci którzy coś robią dla Polkowic a nie tylko siedzą i stękają że mogło by być lepiej, że mogło by być TO czy TAMTO, że tamten ma na samochód czy na wakacje a sam siedzi w domu i wie tylko tyle co zobaczy przez okno a w Internecie pierwszy wypisuje brednie.
  „Ci złodzieje co od lat okradają i działają na szkodę naszej gminy? Ustawiają swoje rodziny w spółkach, a jak już się kończy miejsce w nich powołują następne i następne i następne a kto za to płaci? Ja, Pan tamten Pan i tamta Pani! Wszyscy płacimy za to, żeby debile utrzymali się przy korycie. Oni się wprost śmieją, że rzucą byle co, idioci zagłosują a oni się obławiają przez 4 lata spokojnej kadencji.” Człowieku obudź się myślisz ze w innych miastach, miasteczka itd. jest inaczej popatrz na rządy PO, SLD czy PiS zawsze każdy pchał swoich do koryta!! Jak Pan Internauta by był burmistrzem np. Polkowic to co zrobił by inaczej?? Proszę odpowiedz sobie szczerze i po cichu bo napiszesz tylko kłamstwo.

Comments are closed.