PdMP przegrywa wybory w Polkowicach Dolnych. Czy to początek ich końca?

17
6611

Najpierw nie poinformowali o wyborach, później namawiali do oddania głosów na konkretnych kandydatów. Dzień przed wyborami do Rady Osiedla Polkowice Dolne, grupa osób związana z rządzącym ugrupowaniem, spotkała się- prawdopodobnie, by omówić szczegóły wyborów. Ze spotkania wyprosili naszą redakcję, mówiąc, że to spotkanie zamknięte. Na szczęście wybory były otwarte i demokratyczne- Radę Osiedlową w Polkowicach przejęli mieszkańcy, którzy mają pomysł na normalne Polkowice.

Za nami wybory do rad  osiedli: Gwarków, Centrum, Dąbrowskiego, Hubala, Krupińskiego, Polkowice Dolne i  Sienkiewicza. Największą frekwencję zapewnili mieszkańcy Polkowic Dolnych. To właśnie oni odczuli najbardziej zaniedbania ze strony polkowickich władz.

O tym, że są osoby, które namawiają niektórych mieszkańców do oddania głosów na konkretnych kandydatów, związanych z rządzącym ugrupowaniem, pisaliśmy na naszym portalu kilka dni temu http://faktypolkowice.pl/2018/04/24/z-ostatniej-chwili-wybory-do-rad-osiedli-sa-juz-ustawione/. Sprawę wyborów do Rad Osiedli w Polkowicach nagłośnił Łukasz Puźniecki ze Stowarzyszenia Lepsze Polkowice, który w piśmie skierowanym do Burmistrza Polkowic, zażądał wyjaśnień dotyczących nieinformowania o wyborach. Sygnalizował również  o możliwości naruszenia praw wyborczych mieszkańców poprzez nierówny dostęp do informacji o terminach i zasadach głosowania.

Radny Eugeniusz Kicaj (PdMP)

Śledztwo przeprowadzone przez naszą redakcję, ustaliło, że są to informacje pewne. Jesteśmy w posiadaniu dowodu rzeczowego, który potwierdza, że mieszkańcy dostali konkretne nazwiska kandydatów na kartkach. Żeby sprawdzić, czy rzeczywiście osoby związane z rządzącym ugrupowaniem spotykają się i instruują, w jaki sposób głosować, udaliśmy się na jedno ze spotkań mieszkańców w Polkowicach Dolnych. Niestety radny Eugeniusz Kicaj (PdMP) wyprosił naszą dziennikarkę. Dlaczego radny wyprosił media? Czyżby obawiał się, że na jaw wyjdzie fakt, iż będzie instruował mieszkańców? Tego się nie dowiemy. Faktem jest, że obecnie rządzący robią wszystko, aby Polkowice były miastem tylko dla wybranych, co potwierdzają nasze ustalenia.  

-Na dzisiejszym zebraniu wyborczym mieszkańcy Dolnych Polkowic wybrali swoją radę, niezależną od PdMP. Było to możliwe dzięki pracy Pawła Kowalskiego i innych osób, którzy zmobilizowali mieszkańców w liczbie ponad 80 osób do stawienia się w ratuszu i wzięcia udziału w wyborach. Druga strona, liczbowo dużo skromniejsza – pewnie nie doszacowała determinacji mieszkańców – przegrała wszystkie głosowania. Mamy zatem jedną radę w mieście nie z nadania PdMP. Ciekawe, jaki byłby wynik wyborów w pozostałych radach, gdyby odbywały się one przy właściwym poinformowaniu i według zasad jakie zwykle obowiązują w tego typu sytuacjach (listy poparcia dla kandydatów, tajne głosowanie, wybory w dzień wolny od pracy a nie na określoną godzinę). Moim zdaniem PdMP przegrałoby- komentuje na swoim profilu FB, radny Wojciech Marciniak.

Mimo wszystko mieszkańcy Polkowic Dolnych postawili  na swoim i zapewnili wysoką frekwencję. Tym samym zmienił się całkowicie skład Rady Osiedlowej.

 

 

 

 

Poprzedni artykułPolkowiczanie pożegnali się z Pucharem Polski
Następny artykułMiał 400 porcji narkotyków w domu
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

17 KOMENTARZE

 1. Za frekwencję i odwagę brawo mieszkańcy Polkowic Dolnych. Brawo Wy. Brawo nowa Rado. Uratowaliście honor polkowickiej demokracji. A teraz do roboty…

 2. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy tego dnia byli z nami. Dziękujemy z okazaną w ten sposób determinację, odwagę i poświęcenie.
  Odwaga? Zdecydowanie tak. Słyszymy przecież, jak traktowani są pracownicy samorządu i Ci na łasce władz.
  Dlaczego determinację i poświęcenie? Wybory są raz na 4 lata, więc nie ma potrzeby wciskać ich w dniu roboczym. Na dodatek o godzinie 16.00.

  Widać to było szczególnie po ilości najmłodszych mieszkańców, naszych dzieci.
  I w sumie dobrze. Tego dnia mogli być bardzo dumni ze swoich rodziców!
  Pozdrawiam!
  PW

 3. A wielka pani redaktor jeszcze kilka dni temu pisała w swoim artykule ze wybory do rad osiedlowych są ustawione. Czy tutaj też tak było? A może pani redaktor wysysa informacje z palca? Chyba przydały by się jakieś przeprosiny za wprowadzanie czytelników w błąd!! Ale czy pani Klaudia ma odwagę przyznać się do kłamstwa i siania propagandy przeciwko PdMP?? http://faktypolkowice.pl/2018/04/24/z-ostatniej-chwili-wybory-do-rad-osiedli-sa-juz-ustawione/#comment-51

 4. Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie. Mieszkańcy się zjednoczyli i pogonili ludzi Wieśka i Emila! To początek końca tej ekipy!!!

 5. Wszystko fajnie tylko pytanie, z jakim ugrupowaniem/partią związana jest nowa rada…czy są to osoby niezależne?

 6. Polak:
  jak napisała Pani Klaudia, ma ona rzeczone karteczki jakie były rozdawane uczestnikom głosowania z jednego z osiedli. Takie karteczki z informacją na kogo głosować to jest ustawienie wyniku wyborów i nie jest to tak jak powiedziała Pani Kośmider – taka forma kampanii wyborczej! Na Dolnych własnie aby zapobiec (nauczeni doświadczeniem z dnia poprzedniego) mieszkańcy postanowili nie dać się zrobić w bambuko i w trybie natychmiastowym policzyli ile potrzeba osób aby nie dopuścić do przepchnięcia ustawionych wyborów. Poprzednia rada spotkała się dzień wcześniej wieczorem i debatowała nad tym jak to przepchnąć skład poprzedni, a w swojej genialności nie dopuścili do siebie wiary w to, że ktoś może ich nie chcieć. Jest to także pokłosie kłamliwych informacji w sprawie budowy budynków wielorodzinnych jakie wypowiadał ten nasz niby Burmistrz. Pani Klaudia nie musi się z niczego tłumaczyć, bo przekazuje rzetelnie informacje jakie uzyskuje od mieszkańców i do tego nie robi tego jak Konrad Kaptur z gazety propagandowej.

 7. Internauta Pan chyba nie wie co znaczy rzetelne!? Tytuł poprzedniego artykułu pani Klaudii brzmi wyraźnie „Do Rad Osiedlowych…” a nie Do Rady Osiedlowej… wiec to już jawne kłamstwo i wprowadzanie czytelników w błąd. Byłem na głosowaniu i tez dostałem kolorową karteczkę od Pani, z urzędu która służyła do głosowania (zresztą tak jak na zdjęciu wstawionym wyżej) ale na mojej był numerek a nie nazwiska więc może pani Klaudia ma jakieś zwidy albo powinna iść do dobrego Lekarza Specjalisty!? A co pisze Pan „Konrad Kaptur z gazety propagandowej” jak Pan to nazywał nie wiem i mi to lotto. Dla jasności nie jestem zwolennikiem PdMP, SLD, PO, PiS czy innych partii politycznej chciałbym tylko żeby do ludzi docierały informacje rzetelne, sprawdzone i prawdziwe a nie SNY i marzenia pani Klaudii!!

  • Witz Panie Polak polega na tym, ze Pan mówi o kratce (mandacie do głosowania), a w artykule jest mowa o kartce (ściąga nazwiskami), na której znaleźli si tylko zaakceptowani przez sił wyższa kandydaci:-) Pan nie załapał się na “pełny pakiet demokratyczny” jaki władza zafundowała mieszkańcom, hahaha 🙂

  • Panie Polak,
   po pierwsze: PdMP nie jest partią polityczną.
   po drugie: pomyliły się Panu karteczki różowe z białymi (te białe były zadrukowane nazwiskami osób na które należało głosować i dostali je tylko nieliczni)
   po trzecie: nie mam wątpliwości co do rzetelności Pani Klaudii ponieważ widzę jak walczy bezinteresownie o to by mieszkańcom Polkowic pomóc w wyzwoleniu się spod dyktatury PdMP i przedstawia wszystko jak jest! Nie zmyśla i nie naciąga faktów jak to robią władze
   Po czwarte: ręce opadają hehe

   • Ja nie pisałem ze PdMP jest partią polityczną użyłem „innych partii politycznej” bo nie chciałem wymieniać wszystkich zgrupowań i partii. A PdMP wymieniłem żeby mi nie zarzucono ze bronie kolegów, rodziny itd.. Ale dziękuje za info. Karteczek nie mylę bo na tym głosowaniu co Ja byłem nikt takich z nazwiskami nie rozdawał były tylko do głosowania a przyszedłem jako jeden z pierwszych, czy ktoś nie chodził po domach i nie namawiał do głosowania na niego, ani o czym rozmawiano na piwie w barze nie wiem i mnie to nie interesuje. Ale tez nie wmawiam swoich bajek jak pisząca artykuł pani Klaudia. Faktem jest ze niektóre osoby dorosłe dają sobą manipulować ale nie piszmy (myślmy) ze są to tylko zwolennicy PdMP. Ręce opadają jak się czyta te wymiociny co pisze pani Klaudia. Życzę miłego weekendu i szerszego spojrzenia na świat.

 8. Beata Chaczko na burmistrza Polkowic, a gdzie tam :na prezydenta Polski. Tylko, prosimy, nich ta pani poczyta trochę ustaw. Zapozna się z podręcznikiem dla pierwszoklasistow politycznych – KPA.

  • Pani Chsczko robi dobrą robotę sprawdzając naszą władze. Ale nie posiada żadnych predyspozycji ani wiedzy żeby zajmować jakieś stanowiska publiczne

 9. Dlaczego Wasze Artykuły nie mają konkretnych autorów, są praktycznie anonimowe i możecie manipulować opinią publiczną na plotkach a nie faktach? Jeśli robicie takie rzeczy to zróbcie to profesjonalnie, gdyż na pierwszy rzut oka widać, że portal ten powstał w konkretnym celu.

Comments are closed.