Kto ukradł tuje z cmentarza?

0
1210

Skradziono kolejne 35 drzewka ozdobne z chocianowskiego cmentarza. To już kolejny, bezczelny akt wandalizmu na terenie cmentarza komunalnego w Chocianowie.  

Na chocianowskim cmentarzu bardzo często giną… tuje. Drzewka obrastają tam teren wzdłuż parkingu i komuś najwyraźniej przeszkadzają. W zeszłym roku złodzieje pokusili się o wyrwanie 50 tui. W tym roku, przy cmentarzu komunalnym skradziono 35 drzewek.

-Drzewka mają 3 lata i już zapewne nie przyjmą się w nowym miejscu. Wysiłek złodziei okazał się zatem daremny. Na parkingu pozostało jeszcze 75 drzewek. Jeśli komuś przeszkadza estetyka i dbałość o wygląd miejsc publicznych ma jeszcze szansę- komentuje ironicznie sprawę Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chocianowie.

Problem wandalizmu nie dotyczy jednak tylko kradzieży drzewek. Wandale bardzo często niszczą posadzone drzewka, wyrzucają śmieci do parku i niszczą cmentarne ogrodzenia. Gminę kosztuje to rocznie kilka tysięcy złotych. Kwoty, które gmina przeznacza na naprawy szkód, można by wykorzystać w inny sposób, jednak nie wszyscy mieszkańcy podzielają to zdanie.

W Chocianowie najwyraźniej niektórzy nie wiedzą, co oznacza poszanowanie publicznego mienia.

 

Poprzedni artykułMiał 400 porcji narkotyków w domu
Następny artykułCCC Polkowice o krok od złota
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651