Miał 400 porcji narkotyków w domu

0
1134

34- letni obywatel Ukrainy został zatrzymany przez polkowickich policjantów do kontroli drogowej. Jego zachowanie było podejrzane i wskazywało na spożycie alkoholu lub środków odurzających. Jak się później okazało, przypuszczenia policjantów były słuszne, a w całą sprawę zamieszana była także żona podejrzanego.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej dziwnie zachowującego się kierowcę, którego tor jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Późniejsze badanie kierującego narkotesterem potwierdziło podejrzenia policjantów. Mężczyzna posiadał przy sobie także kilka porcji handlowych met amfetaminy  i to nie był jednak koniec jego kłopotów, które jak się później okazało spotkały również jego żonę.

-Policjanci na ulicy Dąbrowskiego w Polkowicach zauważyli kierującego pojazdem marki Mazda, który na widok radiowozu przyspieszył, a styl jego jazdy wskazywał, że wsiadł za kierownicę „na podwójnym gazie”. Kierujący pojazdem 34-letni obywatel Ukrainy, został poddany badaniu narkotesterem, które wykazało obecność amfetaminy i metamfetaminy- informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, Oficer Prasowy KPP Polkowice.

Funkcjonariusze znaleźli przy kontrolowanym mężczyźnie kilka porcji handlowych metaamfetaminy. Istniało również podejrzenie, że zatrzymany mężczyzna może posiadać więcej narkotyków w swoim mieszkaniu.

Jak się później okazało podejrzenia okazały się trafne. W miejscu zamieszkania podejrzanego oraz jego żony policjanci ujawnili 121 tabletek ekstazy, a przy 24-letniej Ukraince znaleźli kolejne 7 tabletek. Łącznie policjanci zabezpieczyli środki psychotropowe będące pochodną metamfetaminy, w ilości, z której można by uzyskać ponad 447 porcje handlowe tego narkotyku. 

Wobec kobiety, która usłyszała zarzut posiadania środków odurzających Sąd Rejonowy w Lubinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Policjanci z Polkowic oprócz posiadania znacznej ilości środków odurzających, udowodnili podejrzanemu 34-latkowi, również ich odpłatne udzielanie. Sąd na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.

 

Poprzedni artykułPdMP przegrywa wybory w Polkowicach Dolnych. Czy to początek ich końca?
Następny artykułKto ukradł tuje z cmentarza?
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651