„Kocham Polskę Kocham Polkowice”, czyli wspólne świętowanie polkowiczan

0
1921

2 maja  obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Stowarzyszenie Lepsze Polkowice zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania 2 maja, o godzinie 14 w polkowickim parku.

2 maja stowarzyszenie  przygotuje nie tylko drobne,  biało-czerwone  upominki dla najmłodszych  polkowiczan, ale także przekaże cenne informacje dotyczące flagi narodowej
i nie tylko.

Bogusław Godlewski- Stowarzyszenie Lepsze Polkowice

To znakomita okazja aby w takim dniu nie tylko świętować, ale również  edukować. 2 maja w Polkowicach będziemy rozdawać miniprzewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi – mówi Bogusław Godlewski, prezes Stowarzyszenia  Lepsze Polkowice. Czy można umieszczać napisy i rysunki na fladze? Jak właściwie eksponować flagę  narodową ? Czym różni się  flaga narodowa od barw narodowych? Na takie właśnie pytania znajdziemy odpowiedzi w publikacji.

Publikacja będzie dotyczyć nie tylko flagi, ale również  hymnu narodowego. – W miniprzewodniku są także opisane błędy popełniane najczęściej podczas śpiewania Hymnu RP. Dowiemy się  m.in. dlaczego powinniśmy śpiewać „Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy”, a nie póki my żyjemy. Jest pełen tekst Mazurka Dąbrowskiego i nuty – zaznacza Bogusław Godlewski z polkowickiego stowarzyszenia.

Wydarzenie odbywa się w ramach akcji „Kocham Polskę, kocham Polkowice”, którą na początku roku zainicjowało Stowarzyszenie Lepsze Polkowice z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.  Spotkanie dotyczące flagi odbędzie się w polkowickim parku od godz. 14.

 

Poprzedni artykułKoniec wspaniałej serii polkowiczan
Następny artykułKoszykarki CCC Polkowice Mistrzem Polski
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651