„Kocham Polskę, Kocham Polkowice”

4
2014

Ponad 300 flag, kotylionów, biało-czerwonych balonów oraz miniprzewodników opisujących zasady używania barw narodowych rozdali członkowie stowarzyszenia Lepsze Polkowice na ulicach miasta z okazji Dnia Flagi. To jedno z najmłodszych świąt państwowych  ustanowione decyzją  Sejmu  w 2004 roku.

To znakomita okazja aby w takim dniu nie tylko świętować, ale również  edukować. – mówi Bogusław Godlewski, prezes Stowarzyszenia  Lepsze Polkowice. – W rozdawanym przez nas miniprzewodniku mieszkańcy znajdą odpowiedzi na pytania, czy można umieszczać napisy i rysunki na fladze i jak właściwie eksponować flagę  narodową ?

Wydarzenie zostało przeprowadzone w ramach akcji „Kocham Polskę, kocham Polkowice”, którą na początku roku zainicjowało Stowarzyszenie Lepsze Polkowice z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. 

Jesteśmy biało-czerwoną rodziną, zwłaszcza w takie dni powinniśmy eksponować wartości i symbole, które nas łączą  – dodaje Łukasz Puźniecki, współorganizator wydarzenia – Tylko w ten sposób uda się nam zbudować wspólnotę opartą na wzajemnym szacunku i zaufaniu!

Podobną akcję przeprowadzili także polkowiccy działacze Prawa i Sprawiedliwości, którzy rozdali mieszkańcom flagi.

-To były bardzo miłe momenty. Dwieście białych i czerwonych baloników okazało sie dużo za mało, ludzie byli uśmiechnięci i chętnie przyjmujący rozdawane flagi, nie brakowało miłych rozmów- mówi Wojciech Marciniak z PiS – Dodatkowo “wspomagała” nas swoją obecnością senator Dorota Czudowska.

Niestety były to jedyne, patriotyczne ruchy tego dnia. Polkowicki magistrat zdaje się zapominać, o jakże ważnych dla Polaków,  świętach narodowych.

Poprzedni artykułKoszykarki CCC Polkowice Mistrzem Polski
Następny artykułKS Polkowice w kryzysie?
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

4 KOMENTARZE

  1. Skoro jesteście tak biało-czerwoni, to dlaczego nie mówiliście o Dniu Polonii i Polaków za granicą? Tacy patrioci jesteście?

  2. Czy ktoś widział burmistrza Wabika??? Mam wrazenie, że olał mieszkańców i wyjechał na majówkę!!

  3. Brawo Łukasz. Można powiedzieć w przenośni, że to prawdziwy powiew świeżości w tym zepsutym mieście. Życzę sukcesu wyborczego.

  4. Nareszcie widać kogoś poza pdmp. Już myślałam, że tylko oni mogą robić różne wydarzenia.

Comments are closed.