KS Polkowice w kryzysie?

0
1071

W meczu wyjazdowym rozegranym w Brzegu, meczu kończącym 26 kolejkę III ligi piłkarze KGHM ZANAM Polkowice ulegli miejscowej Stali 2:4. Była to już druga ligowa porażka zielono-czarnych w tym roku. Dodajmy druga pod rząd, a dodając do tego przegrany mecz Pucharu Polski to KS Polkowice poniósł trzy z rzędu porażki.

Poważny wypadek przy pracy czy kryzys? Przegrana w Brzegu ma ten skutek iż KS Polkowice stracił miejsce na fotelu lidera na rzecz Gwarka Tarnowskie Góry.

Na marginesie meczu uwaga: w meczu w Brzegu przegrana polkowiczan stała się w faktem w doliczonym czasie gry. Do 82 minuty Polkowice prowadziły 2:1… Druga sprawa jest taka iż mamy niekorzystny bilans potyczek ze Stalą Brzeg, obecnym wiceliderem. Jesienią w Polkowicach KS wygrał tylko 3:2.

Porażka nie przekreśla szans na awans. Walczy o awans nadal 5 zespołów: Gwarek, Polkowice, Stal Brzeg, Ślęza Wrocław i Skra Częstochowa. Polkowiczanie do końca walki o 2 ligę mają do rozegrania 8 spotkań.

Cztery “doomowe” to: już w sobotę na swoim stadionie Polkowice zagrają z Lechią Dzierżoniów. Tą samą, która “wyrzuciła” polkowiczan z Pucharu Polski, a potem Pniówek, Gwarek Tarnowskie Góry i rezerwy Zagłębia oraz cztery mecze wyjazdowe: Górnik II Zabrze, Falubaz Zielona Góra, Piast Żmigród (6-ty w tabeli) i …Ślęza Wrocław w ostatniej kolejce sezonu.

W ubiegłym sezonie awans do 2 ligi dała zdobycz 70 punktów (awansował GKS Jastrzębie). W tej chwili Polkowice mają 48 punktów i jak łatwo policzyć musza zdobyć …22 punkty aby awansować pewnie. Czyli margines pomyłki jest bardzo niewielki 8 meczów = 7 wygranych i co najwyżej jeden remis. Uda się?

Stal Brzeg – KGHM ZANAM Polkowice 4:2 (0:0)
Bramki: Michał Sikorski 49, Dominik Bronisławski 82, Damian Celuch 90, Aleksander Januszkiewicz 90 – Maciej Bancewicz 57, 68

KGHM ZANAM Polkowice: Primel – Azikiewicz, Kowalski-Haberek, Ostrowski, Zawadzki (73 Galas), Kobiela (60 Magdziak), Konefał, Karmelita (80 Surożyński), Nowacki, Bednarski (60 Szuszkiewicz), Bancewicz

Poprzedni artykuł„Kocham Polskę, Kocham Polkowice”
Następny artykułŚwietne wyniki polkowickiego LKS-u