W święta majowe mieszkańcy zostali sami

12
2293

Taka okazja zdarza się raz na 100 lat – stwierdził Przewodniczący Emilian Stańczyszyn podczas marcowej sesji Rady Miejskiej w Polkowicach. Apelował przy tym do władz miejskich i powiatowych o przygotowanie wspólnego kalendarza wydarzeń w roku, w którym świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości.

Starostwo Powiatowe już tydzień przed majówką uruchomiło akcję rozdawania biało-czerwonych flag mieszkańcom powiatu. Tymczasem okazuje się, że władze miejskie apel zdają się ignorować.  Burmistrz zapowiedział już w lutym powołanie zespołu ds. obchodów tej ważnej jednak rocznicy, najważniejsze majowe święta czyli Dzień Flagi i Święto Narodowe Trzeciego Maja odbyły się w Polkowicach bez udziału władz i jednostek miejskich. 

Równolegle w ościennych  miejscowościach mieszkańcy mogli wspólnie celebrować te ważne daty, integrować się i uczyć patriotyzmu najmłodsze pokolenie.  W Grębocicach odbył się uroczysty przemarsz oraz składanie kwiatów pod pomnikiem Zasłużonym w walce o Niepodległość Ojczyzny, a w Przemkowie zorganizowano Piknik patriotyczny podczas którego można było zobaczyć  występy dzieci z przemkowskich szkół i przedszkoli, koncert Przemkowskiej Orkiestry Dętej, rajd motocykli i zabytkowych pojazdów oraz występy lokalnych formacji tanecznych. Chocianów świętował koncertowo, a w Gaworzycach mieszkańcy stworzyli “żywą” flagę. 

Na jednym z portali społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat nieobecności burmistrza Polkowic, w tych ważnych dniach- Wielu mieszkańców też spędza majówkę poza miastem, to chyba nic dziwnego że burmistrz także chce spędzić majówkę na urlopie – pisze jeden z internautów.

Inni mieli zgoła odmienne zdanie:  – Prezydenci, Burmistrzowie, Wójtowie razem z mieszkańcami obchodzili majowe święta z mieszkańcami. Jedni dla wyborów, inni na pokaz, jeszcze inni dla podkreślenia wspólnoty ze swoimi mieszkańcami. Polkowice mems pokazuje absurdy polkowickiej rzeczywistości i arogancję władzy. Jest czas na wypoczynek ale jest czas na reprezentację mieszkańców którzy wybierają swojego przedstawiciela po to, żeby stał na straży prawa, porządku, ale i godnie reprezentował ich na wszelkich uroczystościach.

Administratorzy profilu na którym toczyła się zażarta wymiana zdań podsumowali ją krótko: – Tylko nie można zamknąć miasta na klucz i wyjechać. Jak się idzie na urlop to zostawia się na posterunku zastępców – tak jak każdy z nas u siebie w pracy. A w tym czasie w Polkowicach nic się nie dzieje, a w sąsiednich miastach można coś zorganizować – tu tkwi cały problem.

 

Foto: profil FB Gminy Grębocice

Poprzedni artykułWnioski o dopłaty bezpośrednie dla rolników- tylko przez internet [FILM]
Następny artykułRusza rozbudowa Żelaznego Mostu
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

12 KOMENTARZE

 1. Normalka! Wladza w Polko rusza do kurortów nie organizując nic plebsowi. No może poza koncertem disco polo!!! Bu ha ha 🙂 🙂

 2. Zamówili w pca imprezę w parku. Więc uznali, że wszystko załatwione. Po co burmistrz czy któryś z 2 zastępców, albo przewodniczący lub chociaż któryś z radnych mięli coś zorganizować.
  Zbierają siły kampanię wyborczą. Wtedy dopiero po 4 latach znowu zobaczmy naszych włodarzy wśród mieszkańców. Tak przez całą kadencję się ukrywają, że możnaby pomyśleć że tu nie mieszkają

 3. Wielkie Halo bo ktoś ma urlop chce to idzie ma takie prawo!! Jakie to kurwa święta jedyne prawdziwe święto jest 1 Listopada a reszta to bzdety wymyślone przesz tępych katolików i ludzi pokroju PiS!!

  • Polak Gratuluję kultury widać że masz coś to ukrycia po nawet boisz się podpisać swoim imieniem. Można się tylko to myśleć że do wielki fan PdmP donosiciel Pana Burmistrza

   Po drugie POLAK jeśli zostaje się Burmistrzem czy Prezydentem to trzeba być ze swoimi mieszkańcami a nie ukrywać się widać że maja coś do ukrycia. Ale cóż jacy włodarze tacy ich wyborcy

   • Fanem jestem ale tylko samego siebie.
    Po drugie: Ma Pan rodzinę? Jeżeli tak to nigdy Pan nie wyjechał gdzieś sam tak żeby się zrelaksować?
    Po trzecie: Taki Burmistrz czy/lub Prezydent to już nie może mieć życia prywatnego tylko ma siedzieć całą kadecie w urzędzie beż przerwy 24h/dobę 🙂 jakoś tego nie widzę czy Pan jako Burmistrz by tak zrobił?

 4. Smutne to bardzo, jak władze zaniedbują takie ważne tematy. Jak potem wymagać cokolwiek od młodzieży?

 5. Władza w Polkowicach stała się nie do zniesienia arogancka. Mam nadzieję, że Polkowiczanie wyczuwają już, że cienka czerwona linia została przekroczona.

 6. Fanem jestem ale tylko samego siebie.
  Po drugie: Ma Pan rodzinę? Jeżeli tak to nigdy Pan nie wyjechał gdzieś sam tak żeby się zrelaksować?
  Po trzecie: Taki Burmistrz czy/lub Prezydent to już nie może mieć życia prywatnego tylko ma siedzieć całą kadecie w urzędzie beż przerwy 24h/dobę 🙂 jakoś tego nie widzę czy Pan jako Burmistrz by tak zrobił?

  • W innych miejscowościach można było zrobić uroczystości i spędzić choć jeden dzień z mieszkańcami, bo tam burmistrzowie to robocopy 😉 Mam wrażenie, ze całą kadencja Pana Wabika to jeden wielki urlop 🙁

 7. Do wściekłego Polaka – Tak jak stacja benzynowa jest czynna w święta i to nikogo nie dziwi, tak urzędnik samorządowy na takim stanowisku w święta państwowe powinien być “w pracy” uczestnicząc a wręcz inicjując uroczystości, jeśli już nie z patriotyzmu, to choćby szanując Państwo Polskie które bezpośrednio płaci mu pensję. Jeśli chce odpoczywać kiedy mu się podoba i mieć prawo do prywatności, to niech się zatrudni w sektorze prywatnym.

 8. Pamiętajmy, że burmistrz nie pracuje codziennie 8 h od 8 do 16.
  nie odbija się przy wyjściu i wejściu do pracy i jak wcześniej wyjdzie nikt go nie kontroluje – tak to już bywa w urzędach z władzami – ale dzięki temu, właśnie powinien pracować w dni wolne i święta

  no chyba, że nasz burmistrz jest taki zmęczony pracą na pół etatu w ZGZM, że nie starcza mu juz siły pod koniec kadencji

 9. Przecież Bloch nie nadaje się nawet do reprezentacji swojej żony, a co tu straszyć mieszkańców.

Comments are closed.