Julia Macioszczyk pierwsza!

0
1067
sdr

Julia Macioszczyk- uczennica Szkoły Podstawowej Nr 4 zajęła pierwsze miejsce w XXIII edycji Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK. Tym samym, Julia będzie  reprezentowała nasze województwo w konkursie ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 18-20 maja w Bielsku-Białej.

foto: UG Polkowice

W XXIII edycji  Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK udział wzięło w sumie 39 uczniów w grupie uczniów klas siódmych oraz drugich i trzecich wygaszanych oddziałów gimnazjalnych. To właśnie w tej grupie zwyciężyła Julia Macioszczyk. Prezentacje oceniali  jurorzy mający wiedzę oraz doświadczenie w zakresie prezentacji scenicznych – Klaudia Lutosławska – Nowak, Katarzyna Schick, Wojciech Heliński, Marek Mazurkiewicz oraz Jarosław Wrona.

 

Julka występowała na scenie jako 18. Ten numer okazał się dla niej szczęśliwy. Jurorzy byli pod wrażeniem wrażliwości polkowiczanki oraz warsztatu artystycznego. Tym samym Julia zajęła bezkonkurencyjnie pierwsze miejsce w konkursie.

Grand Prix konkursu przypadło z kolei Szymonowi Łyżwie z Dzierżoniowa. To właśnie ta dwójka będzie reprezentowała Dolny Śląsk w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się w dniach 18-20 maja.

– Jestem bardzo szczęśliwa. Nie spodziewałam się, że pójdzie mi tak dobrze. To nagroda za pracę, która włożyłam w przygotowania – mówi Julia, którą do tego, a także wielu innych konkursów przygotowywała opiekunka artystyczna, Magdalena Beller.