OSP Szklary Dolne (gm. Chocianów) oficjalnie z nowym wozem!

0
2725

Ponad 740 tysięcy złotych kosztował nowy wóz strażacki dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Szklarach Dolnych. Wieloletnie starania druhów o nowy sprzęt gaśniczy, wspierał sam włodarz miasta- Franciszek Skibicki Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów. Podczas gminnych obchodów Dnia Strażaka nie brakowało słów wdzięczności za cierpliwość i poświęcenie strażaków.

Nowoczesny sprzęt ratowniczo- gaśniczy jest wynikiem wieloletnich starań gminy oraz druhów ochotników o finansowe wsparcie. Nowy pojazd ratowniczo gaśniczy zabudowany na Iveco przez firmę Szcześniak został oficjalnie „przywitany” przez druhów OSP Szklary Dolne oraz mieszkańców wsi. –To wielkie wydarzenie, na które czekaliśmy lata– komentuje Krystian Dziki z OSP Szklary Dolne.

Franciszek Skibicki- Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów

Tylko upór i determinacja naszych druhów doprowadziła do tego, że udało się pozyskać to dofinansowanie. Jestem dumny z ich działań! Obowiązkiem chocianowskiego samorządu jest wspierać młodych adeptów pożarnictwa i wspierać ich działania na każdym etapie– mówi Franciszek Skibicki, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów.

Tegorocznym, gminnym obchodom Dnia Strażaka w Szklarach Dolnych (gm. Chocianów) towarzyszyła uroczysta msza święta oraz poświęcenie nowego, średniego ratowniczo- gaśniczego 4×4. Nowy wóz kosztował dokładnie 743 166 zł, z czego ponad 220 tysięcy zł to finansowe wsparcie z Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego, 80 tysięcy zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, 35 tysięcy zł z Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu oraz 408 tysięcy złotych, które przeznaczyła Gmina Chocianów.

Pozyskanie dofinansowania nie należało jednak do najłatwiejszych zadań. Gmina Chocianów już w 2016 roku rozpoczęła starania się o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, w dziedzinie Bezpieczeństwa. Kryteria zostały wówczas spełnione, jednak w ostatnim etapie, jednostka dostała negatywną odpowiedź. Następnie druhowie ze Szklar Dolnych złożyli wniosek do Komendanta Głównego PSP o dofinansowanie ze środków MSWiA i KSRG. Starania znów zakończyły się fiaskiem. W tym czasie gmina podjęła także uchwały o gotowości poniesienia kosztów wymaganej inwestycji.

 

 

Poprzedni artykułJulia Macioszczyk pierwsza!
Następny artykułUWAGA! Zmiana organizacji ruchu
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651