Gmina Polkowice bierze 53 mln zł kredytu! [AKTUALIZACJA]

6
3175

Jeszcze w marcu polkowicki magistrat zapewniał, że nie ma kredytu i można mówić o dobrej kondycji finansowej miasta. Niecałe trzy miesiące później, mowa już o 53 mln kredycie.

Jeszcze pod koniec marca tego roku Krystyna Kozłowska  – skarbnik gminy Polkowice, zapewniała o dobrej kondycji finansowej gminy. –Jak powiedziałam na początku, mamy stabilną sytuację finansową, niemniej szczegółowo liczymy każdą złotówkę – stwierdziła pani Skarbnik. – Obecnie nie mamy ani złotówki długu, więc mówienie o tym, że gmina jest zadłużona to rozsiewanie plotek, które nie mają żadnego związku z rzeczywistością. W budżecie jest planowany kredyt na zrównoważenie planowanych do wykonania wydatków. O tym, jaka będzie jego ostateczna wysokość zadecyduje realna realizacja dochodów i wydatków.  

Ostateczna kwota kredytu wydaje się niebagatelna.

Burmistrz Polkowic podpisał zarządzenie o zaciągnięciu  ponad 53 ml złotych kredytu. Jako cel zaciągnięcia długu wskazał sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Polkowice na 2018 r.

Poprosiliśmy Urząd Gminy w Polkowicach o komentarz w tej sprawie. Niestety urząd milczy…

Poprzedni artykułUWAGA! Zmiana organizacji ruchu
Następny artykułBędą odejścia z rządzącego Polkowicami PdMP ?
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

6 KOMENTARZE

    • a ile z tego uszczknie PdMP?
      Teraz nowe logo będzie trzeba wprowadzić wszędzie, od długopisu po katalogi, oznaczenia na przystankach itp. To są koszty idące w setki tysięcy złotych, jeśli nie w miliony. Czy to zbieg okoliczności? Nowe logo robiła firma od jakiegoś czasu współpracująca z PCUZEM czy jak to tam zwą. Teraz firma dostanie potężne zlecenia, i jakiś procent tych długopisów czy innych notesików zostanie wykonane z logiem PdMP i tym oto sposobem PdMP uzyska sponsora w postaci UG na swoje wybory. Takich rzeczy nie powinno się robić w takim okresie, kiedy mogą zachodzić podejrzenia o wyciąganie kasy na lewo w UG. Apeluję zatem do opozycji, aby sprawdziła kwoty za “wymyślenie” nowego logo i jego strategii, a ile takie rzeczy kosztują w innych agencjach działających na lokalnym rynku, sprawdzić każde zamówienie na wszystko co będzie z nowym logiem, każdy długopis, ołówek, notesik, katalog, ulotka itp. i porównać ceny na rynku. Jeśli będzie nad wyraz drogo, zapytać o przetargi, wykluczyć firmy które robią wyceny “na podkładkę” pod przetarg, czyli nie brać pod uwagę żadnej firmy, która w okresie powiedzmy 2 ostatnich lat wykonywała zlecenia dla Gminy. Zawyżona cena może oznaczać, że w niej zawarte są własnie te gratisy…. Można by tu szczegółowo opisać jak może wyglądać taki mechanizm, ale jeśli się mylę i posiadam tylko teorie spiskową, to po co im podpowiadać 🙂

  1. A może zajmie się tym tematem rzetelna i poważna Telewizja Polkowice, która kilkanaście miesięcy temu robiła materiał o tym, jak to Gmina Polkowice likwiduje DO ZERA dług i jaki to Pan Burmistrz i Pan Przewodniczący z tego tytułu jest wspaniały. Może zaprosi na “Rozmowę Dnia” Pana Burmistrza i spyta o co chodzi. Poważnie, BEZ STRONNICZOŚCI… Dobra, żartowałem. Prędzej Ziemia się zatrzyma. Ale na pewno po kilku dniach od wydarzenia pokażą jakieś pierdoły na przykład że ktoś tam w szkole podstawowej dostał piątkę. Wow.

  2. Oj wy wy, nie pokonacie mistrza świata z PdMP. Może to zrobić na Dolnym Śląsku tylko jeden człowiek, ale jak mi wiadomo i on pija z nim kawki. Choć, to dziwne. Bo porządny rewolucojonista był.

Comments are closed.