[Z OSTATNIEJ CHWILI] Będą stać cały weekend w kolejce, by zapisać swoje dziecko do żłobka

11
5437

Sytuacja rodem z PRL- jest komitet kolejkowy, lista i dyżury przed żłobkiem. Wszystko po to, by zdążyć zapisać swoje dziecko do żłobka. Miejsc jest tylko 64, a dzieci może być o wiele więcej. Choć podania przyjmowane będą dopiero od wtorku, przed żłobkiem już ustawiła się grupa rodziców.

Miejsc w żłobku jest tylko 64, wpisanych nazwisk na liście oczekujących już 50. Rodzice zamierzają stać cały weekend w kolejce przed żłobkiem i kolejno wymieniać się dyżurami, by zapisać dziecko do żłobka. Rodzice zaznaczają, że to nie jest dla nich komfortowa sytuacja, ale tylko w taki sposób istnieje szansa, żeby zapisać swoją pociechę.

Sytuacja jest nie do pomyślenia. Oboje z mężem pracujemy i nie wyobrażam sobie sytuacji, w której mojej dziecko nie dostanie się do żłobka– mówi stojąca w kolejce mama.

Co roku jest ten sam problem. Za mało miejsc w żłobku a władza dalej nic nie robi. Czy naprawdę tak trudno jest stworzyć kolejny żłobek– dodaje inny rodzic.

Z rodzicami spotkała się także dyrektor placówki.

-Naprawdę jest mi szkoda rodziców. W naszym żłobku troszczymy się o każde dziecko i każde powinno mieć szanse się do niego dostać, ale statut jest statutem- komentuje sprawę dyrektor.

Statut zakłada system rekrutacji działający na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”.

System jest wadliwy, sytuacja powtarza się co roku, a władze miejskie nie reagują.
Dlatego przedkładamy Radzie Miejskiej wniosek o zmiany w statucie żłobka:
wprowadzenie rekrutacji internetowej i wprowadzenie rekrutacji ciągłej– deklaruje Łukasz Puźniecki ze stowarzyszenia Lepsze Polkowice.

-Rekrutacja ciągła polega na możliwości składania wniosków przez cały rok, a nawet z wyprzedzeniem kilka lat do przodu, co pozwala władzom określić faktycznie zapotrzebowanie na miejsca w żłobku, na kolejne lata– dodaje Bogusław Godlewski ze stowarzyszenia Lepsze Polkowice.

Pozostaje pytanie, gdzie znajdują się obecnie polkowickie władze? Wiemy  na pewno, że nie ma ich teraz z mieszkańcami. Dlaczego gmina nie pozwala utworzyć innej placówki? Dlaczego na promocję miasta wydaje się 9 mln zł, a nie ma środków na utworzenie dodatkowych miejsc dla dzieci?

Jeden z internautów skomentował sytuację tak:

Hmmm niedawno była prowadzona w żłobku ankieta na temat zasad rekrutacji czy zostawić aktualną czy zmieni na system punktowy…. bardziej boli to że jest tylko 1 taką placówka na całe miasto i podobno władze nie pozwalają na otwarcie nawet prywatnych punktów zlobkowych…. To jest ciekawszy temat– pisze.

Do tematu wrócimy.

Poprzedni artykuł100 dębów na 100-lecie Niepodległości [FOTO]
Następny artykułKS Polkowice znów w fotelu lidera 3 ligi
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

11 KOMENTARZE

 1. Po 25 latach rządów PdMP na czele z panem Stańczyszem i Wabikiem mamy totalny bałagan, kolejki jak za komuny. Burmistrz obnosi się z kumplem z top listy najbogatszych Polaków, a plebs ma w d…. 🙁
  płakać się chce!

 2. Kpina to co się wyrabia w tym mieście!!! Kase brać potrafią, a o ludzi nie dbają!! Bawią się całą ekipą na wyścigach kolarskich!!!

 3. Panie Wabik i Panie Stanczyszyn, zapraszamy pod żłobek Krasnal. Czujemy się tak samo lekceważeni jak rodzice dzieci w sejmie. Totalna arogancja, co roku ten sam problem, a Wy nic!!! Wyścig sobie kolarski za nasze pieniądze urządzacie, a my stoimy po nocach pod żłobkiem!!!

 4. Nie oczekujmy od ludzi ktorzy swój zloty wiek maja za soba. Byli dobrzy na lata 90te. Ale czas leci, swiat sie zmienia, a oni siedza caly czas w tamtych latach. Jak mlodzi nie pojda na wybory to nasi dziadkowie i rodzice nadal beda na nich glosowac.

 5. Masakra!!!! a na ul.HUBALA PLUSKWY ludzi zjedza zywcem ,tam mieszkaja tez normalni ludzie,obywatele i co ???? nic nie robicie ,wytepic tego dziadostwa nie potraficie juz sie ciagnie to kilka lat…..pytam dlaczego tak musi byc !!! ale kamery pozakladali na karzdym pietrze….po ,co ??? zrobcie cos bo jest masakra,ja na wlasny koszt to dzadostwo tepie i co z tego jak zaraz przenosze to na butach lub wejda kontaktami i cholera wie jeszcze czym to wlazi…!!!!!!!!.Panie Wabik wez sie pan do roboty a nie tylko pierdoly wam w glowie….juz napewno na Pana nie zaglosuje….!!!!! milego czytania….i niech w koncu ktos cos z tym zrobi…?

 6. Dlaczego nie zajmie sie tym tematem lokalna telewizja ? Bo boja sie zwyklych ludzi. Jak burmistrz przyjdzie do zlobka wreczac dzieciom paczki to zaraz przyleca.

 7. Ludzie, czytajcie statut jest tylko 64 miejsca, a w komentarzach na fb już ktoś pisał że jest ponad 70-ty na liście. Sprawdzajcie listę czy na liście będą tylko dzieci “z kolejki” czy kilka podrzuconych przez PdMP. Wabik teraz nie ma czasu na odwiedzenie was bo pozuje do zdjęć żeby na Facebooka mieć co wstawić i pokazać się jaki jest fajny i super. Trzeba zmobilizować młodych żeby poszli na wybory, ale też trzeba sprawić aby ci młodzi nie tylko głosowali. Trzeba aby młodzi przekonali swoich rodziców i dziadków żeby przestali wierzyć tej grupie złodziei w białych rękawiczkach.

 8. Do Stasia – Ty się weź w końcu wykąp i posprzątaj w domu!! Bo na razie z twojego mieszkania wali jak z murzyńskiej chaty!!

 9. no ale gdzie ta kolejka? napisali, że rodzice zamierzają stać – to stali czy nie? A skoro jest 64 miejsca a podań 50 – to gdzie problem??? Kompletne bzdury. Śmieszni zbawcy narodu z Lepszych Polkowic, probuja się wybić nawet na dzieciach ze żłobka. 40 -letnie Pampersy. żenada.

Comments are closed.