Program wyborczy PdMP kontra rzeczywistość

4
1570

Program rządzących władz Polkowic, którego promocja odbywa się od kilku miesięcy, zdaje się pomału weryfikować sam w rzeczywistości. Podczas, gdy pod polkowickim żłobkiem odgrywały się sceny rodem z PRLu i rodzice tworzyli komitety kolejkowe, by zapisać swoje dziecko do żłobka, rządzący milczą. I chwalą się dodatnim przyrostem naturalnym.

Choć podania o przyjęcie do żłobka przyjmowane są dopiero od wczoraj rana (wtorek), rodzice stali w kolejce przed żłobkiem cały weekend i wymieniali się dyżurami, by zdążyć zapisać swoje dzieci do żłobka. Z naszych ustaleń wynika, że wniosków wpłynęło 80, natomiast miejsce w żłobku znajdzie jedynie 64 dzieci.

Sytuacja wydaje się być tymbardziej absurdalna, iż Polkowice uchodzą za miasto bogate, w którym podstawowe potrzeby mieszkańców powinny zostać zaspokojone.

Panie Wabik i Panie Stańczyszyn, zapraszamy pod żłobek Krasnal. Czujemy się tak samo lekceważeni, jak rodzice dzieci w sejmie. Totalna arogancja, co roku ten sam problem, a Wy nic!!! Wyścig sobie kolarski za nasze pieniądze urządzacie, a my stoimy po nocach pod żłobkiem!!– komentują sprawę zrozpaczeni rodzice.

Co na to rządzący od 25 lat przedstawiciele Porozumienia dla Mieszkańców Polkowic?

Nic. Jedynie na stronie odnajdujemy informację, w której czytamy, że:

„Nasza gmina jest jedną z nielicznych w Polsce o dodatnim przyroście naturalnym. To efekt troski władz Polkowic o stworzenie przyjaznych warunków dla rozwoju rodziny. Każde dziecko znajdzie miejsce w żłobku lub przedszkolu. Młode mamy mogą dzięki temu realizować swoje zawodowe ambicje”.

Poprosiliśmy Marka Staronia- rzecznika PdMP o wyjaśnienie tej sprawy.  Zapytaliśmy również o to, co ugrupowanie PdMP ma do powiedzenia rodzicom, którzy obawiają się o miejsca dla swoich pociech w miejskim żłobku, i w jaki sposób zamierzają im pomóc.

Niestety. Nikt nie udzielił nam odpowiedzi.

 

                       

Poprzedni artykułKS Polkowice znów w fotelu lidera 3 ligi
Następny artykułKGHM zarobił 439 mln
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

4 KOMENTARZE

  1. Beata Chaczko na burmistrza przedszkolaków. Brawo, że coś robicie :infirmujecie, walczyczycie a nie tylko celabra jak inni, którzy liczą, że Emilian odda im władzę.

  2. Arogancja władzy nie zna granic. Za chwile radni będą roznosic piękne foldery z gminy polkowice chwalace wladze jakim to supermiasteczkiem jestesmy. I wladza pozwala nam tu mieszkać. A my dozgonnie wdzięczni będziemy ja wybierac dożywotnio w każdych wyborach.

  3. Ale co wy gadacie. Oglądacie Telewizję Polkowicką ? Czytacie Gazetę Polkowicką ? Przecież oni pokazują prawdziwe, piękne oblicze naszego miasta. Inwestycje, rozbudowa, edukacja, sukcesy na każdej z możliwych aren. Oglądam tylko ten program i czytam tylko tę gazetę, bo wszyscy inni do defetyści i sabotażyści którzy źle życzą naszym rządzącym, którzy przecież nam życzą jak najlepiej.

  4. sytuacja ze zlobka polkowickiego nie jest inna niz w innych miastach to akurat standard ( niestety)
    mysle ze na takich artykulach nie zbudujecie panstwo solidnej pozycji informacyjnej Naszego regionu a uwazam ze prasa piszace “wbrew” wladzy jest Nam potrzebna chociazby dlatego aby wszystko nie wygladalo tak cukierkowo
    pzdr

Comments are closed.