KGHM zarobił 439 mln

0
745

Podczas specjalnej konferencji prasowej w warszawskiej siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych, przedstawiciele spółki KGHM przedstawili szczegóły wyników finansowych uzyskanych w trzecim kwartale tego roku. Z ogłoszonego raportu wynika, że zysk netto był niższy, niż w trzech miesiącach poprzedniego roku.

Władze KGHM za swój priorytet w pierwszych trzech miesiącach 2018r. uznały zapewnienie zasobów do produkcji miedzi elektrolitycznej z wsadów własnych podczas postoju pieca Huty Miedzi Głogów II w okresie kwiecień-czerwiec.
– Stąd też zwiększona produkcja anod, których zapas wzrósł w pierwszym kwartale o blisko 30 tysięcy ton miedzi, a które obecnie wykorzystywane są w procesie elektrorafinacji. Po zakończeniu remontu nasza produkcja miedzi z wsadów własnych wyraźnie przyspieszy, aby na koniec roku osiągnąć poziom o kilka procent przekraczający wynik zeszłego roku – powiedział Rafał Pawełczak, prezes KGHM Polska Miedź S.A.
Produkcja miedzi płatnej Grupy KGHM Polska Miedź była w pierwszym kwartale niższa o 15, natomiast srebra o 18 procent. Spadek produkcyjny wynikał głównie z powodu budowy zapasu anod miedzianych, które zapewniają zasób do elektrorafinacji miedzi elektrolitycznej w czasie postoju pieca w Hucie Miedzi Głogów II. KGHM intensywnie inwestuje stąd też w latach po zakupie zagranicznych aktywów posiłkował się kredytem na 7 mld zł. Jeśli chodzi o aktywa zagraniczne, kopalnia Sierra Gorda kontynuowała eksploatację części złoża o niższej zawartości miedzi i molibdenu, co przełożyło się produkcję tych metali na poziomach odpowiednio 12 tys. ton i 4 mln funtów.
Skonsolidowany wynik netto w pierwszym kwartale wyniósł 439 mln zł

Poprzedni artykułProgram wyborczy PdMP kontra rzeczywistość
Następny artykułNie wyrobił i wjechał w krzaki [FOTO]