Chocianów stawia na rozwój

0
1861

Kolejne miejsca postojowe powstaną  wzdłuż ul. Wesołej w Chocianowie. Zmodernizowany zostanie także chodnik. Realizowany jest obecnie I etap inwestycji, która docelowo zakłada modernizację infrastruktury wzdłuż najdłuższej ulicy w mieście. Chocianów z budżetem jedynie ok. 47 mln zł realizuje inwestycje sukcesywnie i rozsądnie. Czy sąsiadujące, „bogate” Polkowice powinny brać przykład z władz Chocianowa?

Jak na razie realizowany jest I etap inwestycji, który zakłada powstanie ponad 50 nowych miejsc parkingowych oraz modernizację chodnika na odcinku 250 m od ul. Trzebnickiej, do końca szkolnego ogrodzenia przy ul. Wesołej. Docelowo jednak inwestycja zostanie zrealizowana wzdłuż całej ul. Wesołej.

To jedno z większych osiedli  w mieście i cieszymy się z tej inwestycji. Ruch tutaj jest duży. Rodzice odwożą dzieci do szkoły, inni przyjeżdżają na zakupy. Przez cały dzień jest tutaj ruch. Nowe miejsca parkingowe się przydadzą, a i estetyka miasta się poprawi– mówi pani Ania, mieszkanka ul. Wesołej w Chocianowie.

Franciszek Skibicki, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów

Cieszy mnie rozwój naszej gminy. Jakość życia mieszkańców w naszej gminie to dla nas najwyższy priorytet– mówi Franciszek Skibicki, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów.

Zakres prac obejmuje m.in. rozbiórkę płyt betonowych, krawężników, obrzeży i nawierzchni bitumicznej. Trzeba także ustabilizować grunt cementem, wykonać odpowiednie warstwy i podbudowę z kruszywa i położyć nową kostkę.

Koszt inwestycji wynosi ok. 340 tysięcy złotych.  

 

Nowoczesne Przedszkole Integracyjne w Chocianowie

Chocianów, mimo skromnego budżetu (dochody na poziomie ok. 47 mln zł) realizuje przemyślane inwestycje i na bieżąco pozyskuje środki zewnętrzne, które pozwalają realizować gminie strategiczne przedsięwzięcia. Przykładem jest budowa Przedszkola Integracyjnego w Chocianowie. Wartość inwestycji to niespełna 5,5 mln złotych, z czego 3,8 mln złotych stanowi dofinansowanie uzyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. W tym roku gmina Chocianów oddaje do użytku mieszkańców także pływalnię „Dolnośląski Delfinek”.

Szacunkowy koszt budowy krytej pływalni wynosi ok. 5 mln zł brutto (łącznie z kosztami projektu i nadzoru inwestorskiego). Program jest współfinansowany ze środków budżetu województwa dolnośląskiego, pieniędzy ministerialnych. Dofinansowania Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego to kwota 1 mln 250 tysięcy zł. Inwestycję dofinansowało także Ministerstwo Sportu.

Dolnośląski Delfinek w Chocianowie- to druga tego typu przyszkolna pływalnia w Polsce!

Na terenie wiejskim gminy Chocianów znajdują się także 3 Szkoły Podstawowe, z utworzonymi punktami przedszkolnymi. Podobnie z ośrodkami zdrowia. Do dyspozycji mieszkańców wsi pozostają 3 filie CDT Medicus. 

W zeszłym roku zmodernizowana została także szkolna stołówka, z której codziennie wydawane są posiłki dla około 500 dzieci z terenu całej gminy.

 

 

 

Poprzedni artykułJednak odchodzi – Krzysztof Nester żegna się z PdMP
Następny artykuł50 lat kabaretu ELITA. FOTORELACJA
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651