Najlepszy policjant w tenisa stołowego jest z Polkowic!

0
1162

34 zawodników i zawodniczek wystartowało w III Otwartych Mistrzostwach Policjantów w Tenisie Stołowym województwa dolnośląskiego, które odbyły się w zeszły piątek Wałbrzychu. W kategorii open zwyciężył Przemysław Rybikowski z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, który obronił tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem.

Po raz pierwszy Mistrzostwa Policjantów w Tenisie Stołowym województwa dolnośląskiego miały charakter otwarty. Dzięki temu w zawodach wzięły udział m.in. policyjne reprezentacje tenisistów stołowych z Lublina i Szczecina.

W najbardziej prestiżowej kategorii open zwyciężył Przemysław Rybikowski z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, który po pięciosetowym finale pokonał Dariusza Butryma z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Na trzecim stopniu podium uplasował się Janusz Stróżak z ZW NSZZP Lublin. Polkowicki policjant wraz z innymi funkcjonariuszami reprezentującymi jednostki z garnizonu dolnośląskiego zwyciężył także w klasyfikacji drużynowej.

W dodatkowej kategorii „Emeryt Policyjny” bezkonkurencyjny okazał się Piotr Kawałkowski z Głogowa, drugi był Marian Gorczyca z Wałbrzycha, a trzeci Marek Sobiesiak z Dzierżoniowa.

Organizatorem turnieju był Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego wraz z Wydziałem Doboru i Szkolenia KWP we Wrocławiu oraz z Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów KMP w Wałbrzychu. Zawody odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej Aqua-Zdrój w Wałbrzychu.

Źródło: KPP Polkowice

Poprzedni artykułRusza 7. Edycja Festiwalu Spektakli dla Dzieci „Na ziarnku grochu” w Polkowicach
Następny artykułWpadka piłkarzy Polkowic
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651