Wiemy, ile projektów złożono do chocianowskiego budżetu obywatelskiego

0
658

Ich przyjmowanie zakończyło się w piątek 25 maja. Wpłynęło w sumie 19 projektów, z czego 11 to projekty zgłoszone przez mieszkańców wsi. O tym, które zostaną zrealizowane, zdecydują już niedługo mieszkańcy.

Do 25 maja mieszkańcy gminy Chocianów mieli szansę zgłosić swoje pomysły w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wpłynęło w sumie 19 projektów, na które już od 11 czerwca będzie można głosować.

Franciszek Skibicki- Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów

To pierwsza edycja budżetu partycypacyjnego w gminie Chocianów i cieszy mnie tak duża aktywność naszych mieszkańców– mówi Franciszek Skibicki, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów.

Wśród zgłoszonych projektów w mieście znalazła się m.in. propozycja utworzenia ławek dla seniorów, placu zabaw, platformy dla niepełnosprawnych i utworzenia strefy relaksu z kioskiem internetowym i darmowym Wi-Fi. Mieszkańcy wsi wnioskowali najczęściej o doposażenie jednostek OSP, warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, utworzenie ścieżki edukacyjno- przyrodniczej i stref rekreacji.

Dokładna lista projektów poddanych głosowaniu, ogłoszona zostanie 8 czerwca. Póki co wnioski sprawdzane są pod względem merytorycznym i formalnym.
Głosowanie przeprowadzone zostanie na specjalnej, elektronicznej platformie i będzie polegało na wypełnieniu interaktywnego formularza do głosowania. Każdy mieszkaniec Gminy Chocianów będzie mógł oddać tylko jeden głos i tylko na jeden projekt.

Głosować będzie można od 11 do 25 czerwca.