Wpadł w ręce policji dwa razy w przeciągu kilku dni

0
1200

To miała być rutynowa kontrola drogowa. Policjantki Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zatrzymały do kontroli drogowej pojazd marki BMW, którym kierował znany z wcześniejszych interwencji polkowiczanin. Mężczyzna był pod wpływem środków odurzających.

 

Foto: KPP Polkowice

Zatrzymany znany był już policjantom. Okazało się, że ten sam mężczyzna zaledwie kilka dni wcześniej był zatrzymany przez polkowickich funkcjonariuszy w związku z posiadaniem środków odurzających. Tym razem to pasażer bmw posiadał środki odurzające, a kierujący znajdował się pod ich wpływem.

 Policjantki rozmawiając z 39-letnim kierującym, oceniając jego nienaturalne zachowanie, zwróciły również uwagę na nerwowe zachowanie pasażera kontrolowanego pojazdu i od razu nabrały podejrzeń. Badanie kierującego narkotesterem wykazało obecność amfetaminy i meta amfetaminy– informuje st. sierż. Przemyslaw Rybikowski z KPP Polkowice. -Potwierdziły się również podejrzenia funkcjonariuszek wobec 45-letniego pasażera, również mieszkańca Polkowic, który jak się okazało posiadał przy sobie kilka porcji handlowych meta amfetaminy- dodaje.

Kierującemu mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy oraz została pobrana krew do dalszych badań.

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zgodnie z zapisami kodeksu karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2, a za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii można trafić do zakładu karnego nawet na 3 lata.

 

Poprzedni artykułBurmistrz odpowiada Supermamie na facebooku
Następny artykułW Boże Ciało o awans zagrają…
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651