W Boże Ciało o awans zagrają…

0
1059

W czwartek 31 maja czyli święto Bożego Ciała piłkarze KS KGHM ZANAM Polkowice być może ucznia milowy krok w kierunku 2 ligi. Na własnym stadionie o godzinie 17.00 polkowiczanie podejmować będą aktualnie trzeci zespół ligi- Gwarka Tarnowskie Góry.

– Mamy w przypadku wygranej awans na wyciągniecie ręki – mówi Paweł WECHTA, prezes polkowickiego klubu. – Ta sytuacja mobilizuje zawodników, bo mając przewagę kilku punktów nad innymi zespołami, mamy komfort psychiczny i wiemy, że upragniony awans zależy wyłącznie od nas samych. Organizacyjnie jesteśmy do 2 ligi przygotowani mając wielkie wsparcie polkowickiego samorządu i sponsorów. Piłkarko? Wyniki mówią same za siebie. W poprzednim sezonie na finiszu minimalnie daliśmy się wyprzedzić jedenastce GKS Jastrzębie, który w tym sezonie w pięknym stylu awansowało z 2 do 1 ligi. Ta trzecia liga dolnośląsko-lubusko-śląska hartuje zawodników w kontekście dalszej walki.

Bez wątpienia w Boże Ciało na polkowickim stadionie oglądać będzie dwie najlepsze jedenastki wiosny 3 ligi. Wiosenny bilans KS Polkowice jest imponujący: 10 zwycięstw, remis i tylko dwie przegrane. Gwarek ma bilans ciut gorszy: 7 wygranych, trzy remisy i tyle samo porażek.

Jak wygląda czołowka tabeli
1. KS Polkowice 30 58 18 4 8 60-35
2. Skra 30 56 15 11 4 48-25
3. Gwarek 30 55 16 7 7 49-36
4. Stal Brzeg 30 54 16 6 8 64-42
5. Ślęza Wrocław 30 54 16 6 8 59-43
6. Piast Żmigród 30 47 14 5 11 47-40

Na cztery kolejki przed końcem ligowego sezonu w grze o awans liczą się tylko zespoły. Reszta gra o tzw. pietruszkę.

Dla KS Polkowice 4 mecze to wspomniana potyczka z Gwarkiem, wyjazd do Piasta Żmigród, domowy mecz z rezerwami Zagłębia i wyjazd do Ślęzy Wrocław. Z kolei Gwarek poza meczem w Polkowicach zagra: u siebie ze Stalą Brzeg, ma wyjazd do Lechii Dzierżoniów a sezon kończy domowym meczem z Górnikiem II Zabrze.

W Boże Ciało grają:
Górnik II Zabrze – Ruch Zdzieszowice
Lechia Dzierżoniów – Pniówek Pawłowice Śląskie
Stal Brzeg – Falubaz Zielona Góra
KS Polkowice – Gwarek Tarnowskie Góry
Rekord Bielsko-Biała – Piast Żmigród
Miedź II Legnica – Zagłębie II Lubin
BKS Stal Bielsko-Biała – Ślęza Wrocław
Polonia Głubczyce – Unia Turza Śląska
Skra Częstochowa – KS Stilon Gorzów Wielkopolski w środę 30 maja

Każdy scenariusz na finiszu ligi jest możliwy a każde nawet najdrobniejsze niepowodzenie może kosztować awans. – Waga czwartkowego meczu jest ogromna. Jeżeli Gwarek przegra u nas to można zaryzykować stwierdzenie, że Gwarek “wyautuje się” z awansu – dodaje Paweł WECHTA.- Dlatego przyjadą do Polkowic walczyć na śmierć i życie. My liczymy na polkowickich kibiców i na ich wsparcie z trybun.

Dla kibiców pojedynek KS-u z Gwarkiem to także starcie czołowych snajperów 3 ligi. Gwarek ma w swoich szeregach Dawida Jarkę, napastnika z ekstraklasową przeszłością. 16 zdobytych goli przez tego napastnika nakazuje mieć szczególny respekt przed tym zawodnikiem. Z kolei najlepszy strzelec Polkowic – Maciej Bancewicz ma na koncie goli 12.

Pocieszające jest jednak to iż w polkowickiej drużynie za strzelanie goli odpowiada więcej zawodników niż w ekipie Gwarka…

Czy w Boże Ciało KS Polkowice postawią milowy krok ku 2 lidze? Dowiemy się koło godziny 19 zaraz po końcowym gwizdku arbitra…

Poprzedni artykułWpadł w ręce policji dwa razy w przeciągu kilku dni
Następny artykułHej, sokoły! Witajcie!